Plzeň podepsala memoranda se sportovními akademiemi

23. únor 2022  Redakce   Plzeň  1545 zobrazení  479 slov

Zástupci Plzně, Plzeňského kraje, sportovních svazů a klubů podepsali v Obřadní síni plzeňské radnice memoranda v oblasti podpory mládežnických akademií v Plzni. Cílem akademií je rozvoj talentovaných malých sportovců v sedmi sportech.

Martin Straka, předseda představenstva HOCKEY CLUB Plzeň 1929 a předseda správní rady Nadačního fondu Regionální plzeňské hokejové akademie. Foto Magistrát městMartin Straka, předseda představenstva HOCKEY CLUB Plzeň 1929 a předseda správní rady Nadačního fondu Regionální plzeňské hokejové akademie. Foto Magistrát měst

Uzavření memorand schválila Rada města Plzně. Plzeň se v memorandech mimo jiné zavazuje k pravidelné finanční podpoře akademií, kde je ve schváleném rozpočtu alokována částka 13 milionů korun.

Reklama

„V oblasti sportu je pro nás stěžejní podporovat a rozvíjet mladé talenty reprezentující naše město na všech úrovních sportovních soutěží. Akademie mladým sportovcům vytváří ideální tréninkové zázemí s individuálním tréninkovým plánem, ale dbají i na jejich intelektuální rozvoj a vzdělávání. Cílem akademie je poskytnout takové zázemí s minimální finanční spoluúčastí rodičů,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Výsledkem našich jednání je nyní podepsání všech memorand s osmi subjekty, kteří zastřešují sporty – hokej, fotbal, tenis, triatlon, atletiku, házenou a golf. Současná memoranda navazují na předchozí podepsané. Dokumenty upravují pouze obecnou formu spolupráce s tím, že konkrétní podoba bude předmětem dalších jednání a z nich vyplývajících dohod. V současných memorandech došlo ke sjednocení podmínek všech sportovních akademií,“ vysvětlil první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.

A doplnil: „Předpokládanou součástí spolupráce je i pravidelná finanční podpora akademií ze strany města Plzně, Plzeňského kraje a svazu. Město Plzeň má ve schváleném rozpočtu alokovanou částku na podporu těchto akademií ve výši 13 milionů korun."

Memorandum o spolupráci bylo podepsáno s Nadačním fondem regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje, Atletickým klubem Škoda Plzeň, s DHC Plzeň (dívčí házená), s RGA – regionální golfovou akademií, s Nadačním fondem Regionální plzeňské hokejové akademie, s TALENTEM Plzeň při Bolevecké základní škole (házená chlapců), s Nadačním fondem Regionální plzeňské tenisové akademie a s Triatlonem Plzeň.

„Akademie také musí zajistit kvalitní sportovní infrastrukturu pro tréninkový a zápasový proces, tréninkovou halu, regenerační a rehabilitační centrum, kvalitní materiální zajištění a minimální finanční spoluúčast rodičů. Akademie kromě sportu ale musí striktně dbát na sledování studijního prospěchu, docházky a studijní disciplíny,“ připomněl Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně.

Sportovní akademie na území města Plzně jsou neziskové sportovní organizace v souladu se zákonem o podpoře sportu. Financované jsou prostřednictvím svazu, Plzeňského kraje, města Plzně a klubu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x