Plzeň pokračuje v plánování výstavby dalších stovek bytů

27. září 2022  Redakce   Plzeň  1309 zobrazení  297 slov

Plzeň pokračuje v další výstavbě městských nájemních bytů. Pro 12 lokalit ve vlastnictví města, které magistrát na území krajské metropole vytipoval, se zpracovávají zastavovací studie a některé z nich včetně vizualizací už má město k dispozici.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Jedná se o výstavbu dvou bytových domů v areálu Světovar, kde by bydlení v 74 bytech mohli najít mladé rodiny, senioři nebo osoby se sníženou pohybovou schopností.

Reklama

Dalších 15 startovacích bytů pro mladé vznikne zastavěním dvou proluk v ulicích Plachého a Na Jíkalce. V Kreuzmannově ulici by mohl vyrůst polyfunkční dům zejména také pro mladé rodiny

„Plzeň zkolaudováním 179 bytů v Zátiší a nových bytů v Plachého 52 se stavbou městského nájemního bydlení neskončila. Nadále připravujeme plány na výstavbu bytových domů pro konkrétní cílové skupiny obyvatel města. Jedná se zejména o nejvíce ohrožené osoby bytovou nouzí, tedy o mladé lidi do 35 let a seniory, tedy ty, kteří jsou na začátku a na konci své pracovní kariéry,“ uvedl David Šlouf, náměstek primátora pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem města.

Město se s novou výstavbou zaměřuje na tyto lokality: Světovar, Plachého, Na Jíkalce, ulice Na Kovárně, Tylova – Korandova, Domažlická – Vejprnická, Pod Záhorskem a v Liticích.

Pro další možnou výstavbu prověřují studie proveditelnosti tato místa: ulice Boetingerova, Divadelní, Pařížská a křižovatka Vejprnická – Skvrňanská.

„Kromě novostaveb pracujeme na rekonstrukcích stávajících bytů. K úpravám nájemních městských bytů dojde v ulicích Kotkova, Kalikova, Smetanovy sady, Thámova, Bolzanova nebo Tělocvičná,“ doplnil náměstek David Šlouf.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.46 hvězdiček / Hodnoceno: 13x