Plzeň poskytla jeden milion korun na nákup nového policejního vozidla

1. únor 2022  Redakce   Plzeň  1043 zobrazení  258 slov

Klíčky od nového služebního vozidla předal policistům primátor města Plzně Pavel Šindelář. Na nákup vozu značky VW Transporter přispěla Plzeň darem ve výši jeden milion korun.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Osobní vozidlo v policejních barvách bude sloužit především pro výjezdy plzeňských kriminalistických techniků. Jeho předání se uskutečnilo na parkovišti před plzeňskou radnicí.

Reklama

„Žádostem Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje o poskytnutí finančního daru vyhovují zastupitelé města dlouhodobě už od roku 2009. Nejnižší poskytnutý dar byl v částce 500 tisíc korun, nejvyšší 1,3 milionu korun. Včetně naposledy schváleného daru v loňském roce jsme státní policii z rozpočtu města darovali již 10,7 milionu korun. V tomto trendu chceme pokračovat, v rozpočtových výhledech je až do roku 2025 alokována částka vždy jeden milion pro každý rok,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář, jenž se chce ve své nové funkci zabývat i zvýšením bezpečnosti v Plzni.

„Městské ředitelství Plzeň je nejvytíženějším útvarem co do počtu případů protiprávního jednání v rámci všech útvarů spadajících pod působnost Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje," uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaroslav Vild.

"O to více mě těší, že Magistrát města Plzně je naším dlouhodobým partnerem v oblasti bezpečnosti na území našeho krajského města, který nás touto formou opětovně podpořil,“ podotkl Jaroslav Vild.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x