Plzeň přes léto opravila tramvajové koleje i silnice

30. srpen 2022  Redakce   Plzeň  1044 zobrazení  405 slov

Plzeň využila letních prázdnin, kdy je slabší provoz, k opravě špatného stavu tramvajových kolejí, ale také k opravám silnic a k novým dopravním stavbám, jako například nová okružní křižovatka na Vinicích, která napojuje ulici Na Chmelnicích na poslední část západního městského okruhu.

Ilustrační snímek z Plzně - tramvajové koleje. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně - tramvajové koleje. Foto MEDIASHOW

Nová okružní křižovatka se staví také v Doudlevcích u Tyršova mostu. V srpnu začala také dlouho očekávaná rekonstrukce Červenohrádecké ulice spojující Újezd s Červeným Hrádkem.

Reklama

„Již na začátku července skončila uzavírka Zborovské ulice, kde Vodárna Plzeň prováděla rekonstrukci kanalizace a vodovodního řadu. V polovině srpna jsme otevřeli novou okružní křižovatku Na Chmelnicích. Podle plánu postupuje budování nové okružní křižovatky u Tyršova mostu, která by se měla otevřít na konci září,“ připomněl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Snažili jsme se naplánovat většinu dopravních omezení, jak na tramvajových tratí, tak na silnicích, na letní měsíce, kdy je slabší dopravní provoz. V termínu jsme opravili tramvajovou trať na Klatovské, bohužel tramvaje na trať v Koterovské vyjedou až 6. září. Plánovaný harmonogram stavby narušila tropická vedra,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Letos Plzeň provedla dvě zásadní akce na tramvajovém tělese – opravy kolejových tratí na Klatovské a Koterovské. Opravy kolejí měly na Klatovské začít již loni, ale nabídková cena z výběrového řízení byla příliš vysoká, proto město muselo akci odložit.

Díky odložení opravuje plynárna současně plynové potrubí.

„Stavíme až letos, ale za výhodnějších cenových podmínek. Co se týká Koterovské, tramvajová trať byla postavena v roce 1962, poslední opravou prošla v roce 1997. V loňském roce se stav kolejí na trati linky číslo 2 na Světovar prudce zhoršil,“ doplnil Michal Vozobule.

Město ale také investuje do nových dopravních staveb. Zásadní stavbou je okružní křižovatka u Tyršova mostu, nová okružní křižovatka vznikla také Na Chmelnicích, kde se napojí západní okruh. V případě Červenohrádecké ulice, rekonstrukcí město a kraj zásadně přispějí k větší bezpečnosti chodců a cyklistů vybudováním smíšené cyklostezky i samotných řidičů. Vznikne tam totiž nová cyklostezka se smíšeným provozem.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x