Plzeň rozšířila kamerový systém kvůli bezpečnosti

26. říjen 2022  Redakce   Plzeň  1010 zobrazení  351 slov

O tři nové kamery rozšířila Plzeň svůj městský kamerový systém v devátém obvodě Malesice.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Z důvodu zvýšení bezpečnosti kamery sledují lokalitu u bytových domů v ulici U Potoka, křižovatku ulic Chotíkovská – Ke Kostelu a prostor víceúčelového hřiště v ulici Ke Sv. Josefu.

Reklama

Projekt dokončila Správa informačních technologií města Plzně v první polovině října, do agendy nyní kamery převezme Správa veřejného statku města Plzně, která dohlíží na celý systém. Investice stála přes 600 tisíc korun bez DPH a podařilo se ji uhradit z rozpočtu města z fondu prevence kriminality.

„Naším cílem je zvyšovat bezpečnost Plzeňanů a instalace nových kamerových prvků je jedním z nástrojů, jak toho docílit. Proto je každá z uvedených lokalit osazena nejnovější inteligentní vícesměrovou kamerou, která poskytuje čtyři nezávislé obrazy," uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

"Díky integrovanému infračervenému osvětlení může kamera pořizovat ostré snímky i za extrémně špatných světelných podmínek. Kromě nových instalací pracujeme také na modernizaci zařízení osazených v první a druhé etapě v letech 2009 a 2010,“ dodal Roman Zarzycký.

„V současnosti se na území devátého obvodu nachází šest různých kamerových prvků. Aktuální rozšíření navázalo na dvě původní kamery v Malesicích a jednu v Dolním Vlkýši, který do devátého obvodu také patří. Tam byla loni umístěna otočná kamera na náves a rok předtím byl na příjezdovou komunikaci instalován i dopravní radar monitorující projíždějící vozidla, což má kromě dohledu na rychlost vozidel rovněž význam pro prevenci kriminality,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí a současně starosta Městského obvodu Plzeň 9-Malesice.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.45 hvězdiček / Hodnoceno: 11x