Plzeň rozšiřuje možnost zakoupit parkovné elektronicky na všechny parkovací zóny

1. listopad 2021  Redakce   Plzeň  1061 zobrazení  553 slov

Plzeň rozšiřuje nový způsob evidence a úhrady parkovného pomocí aplikace ParkSimply Plzeň, a to z centra i do dalších šesti parkovacích zón ve městě.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Od 1. listopadu 2021 tak mohou řidiči pomocí aplikace platit po celé metropoli parkovné bez čekání a také si například prodloužit parkovací oprávnění odkudkoliv.

Reklama

Při elektronické koupi virtuálního parkovacího lístku zadají registrační značku vozidla, tedy SPZ. Od stejného data bude spuštěna i další novinka, a to pro rezidenty a předplatitele. Je jí možnost nákupu parkovací karty přes e-shop na adrese www.parkingplzen.cz.

„Město Plzeň spustilo evidenci úhrady a kontroly parkovného přes aplikaci ParkSimply Plzeň na konci června loňského roku. Tento pilotní provoz v parkovací zóně A v samotném centru města jsme vyhodnotili jako velmi efektivní a přínosný, proto ho rozšiřujeme do dalších šesti parkovacích zón ve městě,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Všechny parkovací lístky nebo karty zakoupené elektronicky jsou vázány na registrační značku vozidla, a to vzhledem k jednotné evidenci pro přehlednou kontrolu úhrady parkovného. Nově jsou kompatibilní též s motocykly a skútry, pro jejich majitele tak končí zákaz stání, který platil proto, že nemohli splnit nařízenou podmínku dokladu za předním sklem vozidla,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Kromě možnosti platby pomocí aplikace zůstávají dál ve městě řidičům k dispozici parkovací automaty.

Velkou výhodou nového systému platby pomocí ParkSimply Plzeň je to, že aplikace umožní prodloužit dobu parkovného odkudkoli, aniž by si řidič musel fyzicky vyzvednout lístek z automatu.

„Aplikace dokonce svého majitele upozorní, když se blíží konec platnosti parkovacího oprávnění prostřednictvím notifikace v mobilu. ParkSimply Plzeň navíc disponuje bezpečnou městskou platební bránou s možností zapamatování platební karty pro opakované použití. Platbu lze provést rychle na jedno kliknutí využitím takzvané One Click metody,“ vysvětlil ředitel Úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně Tomáš Benedikt.

Parkovací systém přináší od listopadu novinky i pro držitele rezidenčních a předplatitelských karet.Ti mohou nově zakoupit parkovací karty přes zákaznickou samoobsluhu na adrese www.parkingplzen.cz.

Registraci svého vozidla tak provedou z pohodlí domova či kanceláře, nebudou již muset osobně podávat žádost v Zákaznickém centru Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží. Responzivní webové stránky mohou také vzdáleně ověřit identitu žadatele a v některých případech také vozidlo v registru. E-shop proto mohou využít jen žadatelé v roli vlastníka nebo provozovatele vozidla.

„Další výhodou elektronického zakoupení rezidenční či předplatitelské parkovací karty je upozornění na konec předplacené doby, kterou e-shop zašle majiteli na e-mail,“ doplnil Pavel Netolický z Plzeňských městských dopravních podniků, které parkovací systém v Plzni spravují.


Reklama

Autor: Redakce



Hodnocení

Hodnocení: 3.55 hvězdiček / Hodnoceno: 11x