Plzeň slavila vznik republiky, pestrý program přilákal tisíce lidí

29. říjen 2021  Redakce   Plzeň  964 zobrazení  319 slov

Tisíce lidí v Plzni oslavily ve čtvrtek 28. října 103. výročí vzniku republiky. Pestrý program, který připravilo město spolu s partnery zdarma či za zvýhodněné vstupné, je přilákal do muzeí, galerií, parků, na sportoviště, do zoologické zahrady, na Jiráskovo náměstí, do divadla i na další místa.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Den vyvrcholil ohňostrojem na náměstí Republiky, kterému předcházel vzpomínkový akt u Památníku národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka.

Reklama

„Jsme spokojeni, různé cíle odhadem navštívilo kolem 30 tisíc lidí, čímž se blížíme k minulým letům. Velký zájem byl například o zoologickou zahradu, do níž přišlo zhruba 6700 lidí, do Techmanie Science Center zavítalo 3200 návštěvníků. Lákaly ale i menší cíle, například Loosovy interiéry, historické podzemí, obrovský zájem byl o prohlídky vnitřních prostor radnice na náměstí Republiky, lidé ale využili i zvýhodněné vstupné do bazénů a podobně,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Speciální program zval letos na Jiráskovo náměstí. Celodenní nabídku tam připravila Nadace Proměny Karla Komárka ve spolupráci s městem Plzní i organizací Post Bellum. Série tematických akcí se týkala minulosti i budoucnosti Jiráskova náměstí na Slovanech.

Součástí slavnostního dne bylo také vylosování výherců v soutěži , která podporuje místní podniky zasažené koronavirovou krizí. Vyhlásilo ji město Plzeň spolu s iniciativou Musíme si pomáhat v Plzni. Lidé od 1. června 2021 sbírali razítka na speciální kartu při návštěvě kaváren, restaurací, bister a podobně, a to za útratu vyšší než 100 korun.

Hrací karty lidé odevzdali organizátorům a ty byly 28. října 2021 slosovány. Hlavní výhrou je elektroskútr. Ve druhém kole bylo zapojeno 109 subjektů – pouze gastroprovozy. Do slosování bylo zařazeno 289 karet ze schránky + 645 platných hracích karet.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x