Plzeň spouští kampaň k aktuálním opatřením

28. únor 2021  Redakce   Plzeň  1217 zobrazení  234 slov

Plzeň spouští velkou kampaň. Bude občanům vysvětlovat, co v realitě znamenají nová rozsáhlá vládní opatření platná od pondělí 1. března.

Z Plzně - centrum. Foto Archiv MediaShowZ Plzně - centrum. Foto Archiv MediaShow

Ta mimo jiné významně omezí pohyb lidí, což dopadne nejen na 170 tisíc Plzeňanů. Se státními orgány nyní město a policie řeší i problém Hypermarketu Globus, jenž sice leží na okraji krajské metropole, územně ale spadá do okresu Plzeň-sever.

Reklama

V nejbližších dnech také radnice osloví firmy na Borských polích s žádostí, aby posunuly začátky směn a tím zabránily kumulaci lidí v MHD. Tato i další témata řešil krizový štáb obce s rozšířenou působností Plzeň, který svolal primátor Plzně Martin Baxa.

Epidemická situace v Plzni je velmi vážná a prognóza zlepšení zatím není.

„Kampaní, jež bude v MHD, na zastávkách, na plochách v centru města i obvodech, chceme důrazně oslovit Plzeňany, aby striktně dodržovali opatření,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Také chceme, aby každý občan věděl, co nová opatření platná od 1. března v praxi znamenají. Připravujeme proto i přehledné mapy hranic okresu Plzeň-město, aby bylo jasné, kam lidé mohou a nemohou, mj. jim zůstanou nepřístupná častá místa výletů, jako jsou Radyně nebo Krkavec,“ dodal primátor.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.44 hvězdiček / Hodnoceno: 25x