Plzeň spouští kašny, fontány i pítka

21. duben 2021  Redakce   Plzeň  952 zobrazení  215 slov

V Plzni se v dubnu postupně vrací do provozu vodní prvky od kašen až po pítka. Nejsložitější je přitom příprava znovuspuštění tří kašen na náměstí Republiky, přičemž kašna Velbloud vstupuje do své letošní 12. sezony s novou vanou zabraňující průsakům vody.

Kašna v Plzni. Foto Magistrát města Plzně.Kašna v Plzni. Foto Magistrát města Plzně.

Vodní prvky, o něž pečuje městská příspěvková organizace Správa veřejného statku, postupně projdou servisní prohlídkou technologie, aby mohly být do konce dubna spuštěny do ostrého provozu.

Reklama

Kašny, fontány, pumpičky i pítka procházejí každoročně kontrolou při zazimování a při jarním spouštění. Při dubnovém spouštění musí truhláři rozebrat a odvézt dřevěné kryty kašen, poté je nutné vše vyčistit a zkontrolovat technologii, která je před zraky veřejnosti ukryta v podzemních prostorách pod náměstím.

Kontrolou tak procházejí filtry i čerpadla, ale i samotné nádrže na vodu. Největší, skoro dvacetikubíkovou podzemní rekuperační nádrž má kašna Velbloud.

„Teprve, když technici seřídí vstupy a odzkouší, že se otáčí, co se otáčet má, teprve pak je možné začít napouštět kašny vodou,“ uvedl Petr Jelínek, ředitel divize firmy KTS – AME, s. r. o, která má servisně spuštění a zazimování kašen na náměstí Republiky v Plzni na starosti.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x