Plzeň spustila nový portál. Všechny dotace jsou na jednom místě

28. srpen 2022  Redakce   Plzeň  692 zobrazení  314 slov

Město Plzeň zavádí další novinku, která má za cíl zefektivnit komunikaci s úřadem. Od června radnice spustila nový dotační portál, který shromažďuje na jednom místě všechny aktuálně vypsané dotační programy a tituly.

Budova Magistrátu města Plzně. Foto MEDIASHOWBudova Magistrátu města Plzně. Foto MEDIASHOW

Kromě tohoto přehledu je navíc skrze něj možné o vybraný dotační titul rovnou zažádat, takže výrazně zjednodušuje celý proces, a to jak pro občana samotného, tak pro úředníky, kteří se zabývají zpracováním přijatých žádostí. Webový portál naleznou zájemci na adrese https://dotace.plzen.eu/

Reklama

„Už delší dobu jsme se na tento krok připravovali, vnímali jsme, že Plzeňané by jej uvítali a byli jsme si vědomi toho, že přinese úsporu času a zefektivnění práce pro naše zaměstnance. Snažíme se pracovat na tom, aby lidé mohli co nejvíce omezit čas strávený na úřadech, tento krok je proto logickým pokračováním dalších projektů, které v oblasti využití technologií ve veřejné správě činíme,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Kromě přehledného výpisu jednotlivých dotačních programů a titulů mohou zájemci žádost skrze dotační portál rovnou i vyřídit. K tomu je potřeba registrace.

„Portál přináší nutnost evidence, ale následně umožňuje elektronickou komunikaci s úřadem, což šetří návštěvy instituce.

U každé žádosti je navíc vidět, v jakém se nachází stavu zpracování. Žádost je možné rozpracovat, uložit a následně se k ní vracet a doplňovat až do konečného podání. Portál také hlídá povinné hodnoty nebo přílohy. Ovládání je intuitivní, ale návody jsou součástí portálu,“ shrnul výhody nového prostředí Tomáš Benedikt, ředitel Úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x