Plzeň vyhlásila dotační program pro rozvoj cestovního ruchu

26. prosinec 2021  Redakce   Plzeň  1036 zobrazení  422 slov

Rada města Plzně schválila vyhlášení dotačního programu pro rozvoj cestovního ruchu a prezentaci města Plzně v roce 2022.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Cílem programu, vyhlašovaného Odborem prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, je podpora při realizaci projektů, které přispějí ke zvýšení atraktivity města pro různorodé cílové skupiny návštěvníků.

Reklama

„Podpořeny budou především projekty rozvíjející příjezdový a domácí turismus anebo projekty zaměřené na výrazné posílení image města Plzně. Tedy projekty, které budou mít vliv na zvýšení celkové návštěvnosti, snížení negativních dopadů pandemie na služby cestovního ruchu v Plzni, a pozitivní image města s přesahem do celostátních i zahraničních médií,“ uvádí se v tiskové zprávě Magistrátu města Plzně.

Jednotlivé žádosti o dotaci přijímá odbor prezentace a marketingu od 14. do 28. února 2022.Úplné znění dotačního programu včetně všech podkladů naleznou zájemci na www.plzen.eu (sekce Granty a dotace) anebo si uvedené dokumenty mohou zájemci vyzvednout přímo na adrese: Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, náměstí Republiky 16, 306 32 Plzeň, telefon 378 032 507.

Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků je jeden milion korun, přičemž maximální výše dotace v jednotlivém případě nesmí přesáhnout 150 tisíc korun.

Město Plzeň zřídí novou linku městské veřejné dopravy č. 35 z Malesic do Dolního Vlkýše. Vybrané spoje pak budou pokračovat kolem základní školy v Chotíkově přes zastávku NC Úněšovská na konečnou Sídliště Košutka.

Nová linka je zavedena na zkušební dobu čtyři měsíce, a poté se rozhodne, zda se ponechá s případnými úpravami podle výsledků zkušebního provozu. V případě malé vytíženosti spojů může být i zcela zrušena.

Místní část Dolní Vlkýš je součástí městského obvodu Plzeň 9 Malesice od 1. ledna 2003. Dlouhodobě zde probíhá výstavba rodinných domů, v listopadu zde mělo nahlášeno trvalé bydliště 161 obyvatel. Občanská vybavenost v Dolním Vlkýši však chybí, nachází se buď v Malesicích, případně v Radčicích nebo Chotíkově. Zavedení častějšího spojení veřejnou dopravou (MHD) obyvatelé Dolního Vlkýše již řadu let požadují.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x