Plzeňská Paluba slaví první narozeniny a zve na novou výstavu
19. červenec 2022 Redakce Plzeň 1136 zobrazení 364 slovPaluba Hamburk u hlavního nádraží v Plzni má za sebou první rok úspěšného fungování. Díky této nové vstupní bráně do města ožilo veřejné prostranství u vlakového nádraží a autobusového terminálu, stalo se příjemným místem pro návštěvníky Plzně i domácí obyvatele.
U příležitosti oslavy prvních narozenin připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně výstavu nazvanou Plzeň – Město pro skvělý život, k vidění je v Galerii Paluby Hamburk.
„Z nevlídného prostoru se před rokem stal nový reprezentativní vstup do města. Podařilo se nám odprezentovat v prostorech vyhlídkové věže už několik výstav. Primárně se expozice zaměřují na rozvojové projekty města a témata spojená s urbanismem, architekturou a veřejným prostorem. Tak tomu bude i u nejnovější výstavy, která probíhá od 21. července a potrvá do konce září,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář, v jehož gesci, tehdy ještě jako technického náměstka, Paluba Hamburk vznikala.
Nová výstava Plzeň – Město pro skvělý život s podtitulem 7 principů ke zlepšení života v centru Plzně přiblíží základní principy tvorby města, ve kterém se jeho obyvatelé cítí dobře.
„V centru města je řada atraktivních míst, ale i velké množství lokalit bez života, které skýtají velký potenciál a vyžadují zásadní změnu. Navrácení života do centra, tzv. revitalizace, je dlouhodobým, avšak nevyhnutelným procesem,“ přiblížil Jaroslav Holler z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.
Výstava je navíc doplněna interaktivním 3D modelem města zobrazujícím nejdůležitější plánované projekty a dokumentace. K vidění v Galerii Paluby Hamburk je do 30. září 2022, poté se na celý říjen přesune před Moving Station.
Součástí Paluby Hamburk, jež se rozkládá na 3000 metrech čtverečních, jsou infocentrum s vyhlídkovou věží, gastro provozy, terasou, pobytovými lavičkami a dalším zázemím. Dominantu tvoří vyhlídková podesta ve výšce 12 metrů nad terénem. Prostor oživují i umělecká díla, aktuálně je jím Myslitel na vysoké židli od českého umělce Michala Trpáka.
Reklama