Plzeňská ulice prochází úpravami

8. listopad 2021  Redakce   Plzeň  778 zobrazení  378 slov

Plzeň začala upravovat jeden z vnitrobloků ve Smrkové ulici. Správa veřejného statku města Plzně v něm opraví komunikaci a veřejné osvětlení, vodárna položí nové vodovodní potrubí a opraví kanalizaci.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Sdružená stavba dvou investorů za 12 milionů korun, která pozmění organizaci dopravy v klidu, má skončit na jaře příštího roku.

Reklama

„Podobně jako v ulici U Hřbitova se i tady město domluvilo s vodárnou na společném postupu. Nejprve proběhne oprava vodovodního a kanalizačního řadu, teprve pak se budou dělat úpravy na povrchu,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

„Pokud bychom opravili komunikace na povrchu bez infrastruktury pod ní, nejspíš bychom ji brzy poškodili při nějaké opravě. Právě poruchy na vodovodním vedení bývají nejčastějším důvodem neplánovaných výkopů v komunikacích. Proto město rekonstrukce ulic v zástavbě koordinuje s plzeňskou vodárnou a plánuje jejich opravy společně,“ dodal Pavel Šindelář.

V první etapě, jež se uskuteční ještě letos, bude vyměněno staré vodovodní potrubí ze 60. let v úseku Rádiová–Na Dlouhých a současně bude provedena oprava kanalizačního potrubí. Nově budou také opraveny kanalizační přípojky, vysazeny odbočky uličních vpustí, vyměněny a sanovány kanalizační šachty a osazeny nové poklopy.

Po zimní přestávce bude provedena oprava komunikace, která se dotkne zejména parkování. Místo takzvaného parkování „na divoko“ na chodníku vzniknou podélná parkovací stání a bude zvýšen počet šikmých parkovacích stání včetně dvou pro osoby s tělesným postižením.

Ve vnitrobloku Smrková bude také upraveno veřejné osvětlení. V souvislosti se změnou vnitroblokového uspořádání dojde i ke změně umístění stožárů. Původní tři svítidla budou přeložena do nových betonových základů, jedno nové světelné místo stejného typu přibude.

Stáří původních svítidel je přibližně sedm let.
Stavba nevyvolá omezení dopravy v okolních ulicích, ve vnitrobloku bude provoz respektovat aktuálně prováděné stavební práce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x