Plzeňská základní škola prošla modernizací

5. listopad 2021  Redakce   Plzeň  1079 zobrazení  439 slov

Velkou modernizaci obvodového pláště má za sebou 14. základní škola v Plzni - Doubravce v Zábělské ulici. Na podzim loňského roku začal Odbor investic Magistrátu města Plzně se zateplením a vybudováním nové vzduchotechniky, která zajistí lepší vzduch ve 28 třídách.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Rekonstrukce školy, jež má celkovou kapacitu 650 žáků, byla dokončena v říjnu 2021. Aktuálně školu navštěvuje 622 žáků. Slavnostní představení opravené základní školy se uskutečnilo ve čtvrtek 4. listopadu.

Reklama

„Jsem rád, že 14. základní škola Plzeň prošla touto významnou proměnou. Už v roce 2018 jsme pro ni nechali za téměř deset milionů korun vybudovat nové venkovní hřiště, nyní jsme se věnovali zlepšení podmínek přímo v objektech školy. Věřím, že žáci i pedagogové zkvalitnění prostředí ocení,“ uvedl primátor města Martin Baxa.

„Investice si vyžádala 56 milionů korun s DPH.Většinu nákladů zaplatilo město Plzeň jako zřizovatel základní školy. Evropská dotace přerozdělovaná ministerstvem životního prostředí činila 40 procent ze způsobilých výdajů,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář, do jehož gesce patří odbor investic, který rekonstrukci zajišťoval.

Rekonstrukce 14. základní školy v Doubravce zahrnovala výměnu a zateplení střech všech pavilonů, kterých je celkem devět. Objekty školy byly zatepleny a získaly novou fasádu, jejíž základní barvou je šedivá. Ve vnitřních atriích školy vyměnilo město prosklené stěny. Nové opláštění získal také objekt tělocvičny, který je využíván denně až do večera včetně víkendů.

Ve všech kmenových a odborných učebnách byly instalovány rekuperační jednotky, díky nimž dochází k trvalé výměně vzduchu a zároveň technika hlídá hladinu CO2 v učebnách.

„Při sledování aktuálního vývoje cen s energiemi jsme zateplili 14. základní školu v Doubravce za pět minut dvanáct. Škola bude jednou z mála, která v příštím roce bude s náklady na energie na stejné úrovni,“ uvedla při slavnostním představení zrekonstruované školy radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

“„Přípravy na projekt jsme zahájili před šesti lety, před třemi lety jsme dokončili projekt na rekuperaci, která byla podmínkou pro získání dotace. Těší mě nové příjemnější prostředí, ve kterém se nám bude lépe pracovat,“ doplnila ředitelka 14. základní školy Helena Lišková. T

a připomněla, že se oprava stihla v době uzavření škol z důvodu pandemie


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x