Plzeňské základní školy přivítaly 1600 prvňáčků

1. září 2021  Redakce   Plzeň  710 zobrazení  334 slov

Přibližně 1600 prvňáčků poprvé usedlo do školních lavic ve 26 městem Plzní zřizovaných základních školách. Prvňáčků je letos o něco méně než loni. Celkem do plzeňských základních škol dnes nastoupilo téměř 15 tisíc žáků.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Na mnohé žáky čekaly zrekonstruované učebny, opravené budovy či hřiště. I nový školní rok bude poznamenaný opatřeními proti šíření onemocnění covid-19. V prvních dvou dnech musí základní školy otestovat své žáky.

Reklama

Mnoho režimových opatření již aplikovaly školy v předchozím školním roce. Žáky 20. základní školy v Brojově ulici na Slovanech přivítal primátor města Plzně Martin Baxa, radní pro oblast školství Lucie Kantorová doprovodila do školních lavic prvňáčky ve 14. základní škole v Doubravce.

„Škola bez žáků je smutná a žáci bez školy také. Proto všem školákům přeji do nového školního roku především mnohu úspěchů, radosti z učení a hlavně ať školní rok proběhne ve školních lavicích, nikoliv z domova od počítačů,“ zahájil nový školní rok ve 20. základní škole v Plzni na Slovanech primátor Plzně Martin Baxa.

„Do prvních tříd by mělo v letošním roce 2021/2022 nastoupit okolo 1600 dětí. Předpokládáme však, že toto číslo bude o něco nižší z důvodu duplicit,“ vysvětlila vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škrlantová.

Město Plzeň využilo letních prázdnin k opravám budov či úpravám vnitřních prostor.

„Plzeň dlouhodobě řeší potřebu navýšení kapacit základních škol a zvýšení komfortu výuky v podobě odborných učeben, proto již v roce zahájilo nástavbu 20. základní školy na Slovanech, kde za 48 milionů korun vzniklo sedm nových učeben včetně zázemí. Jedná se o jednu z největších letošních investičních akcí do našich škol,“ řekl primátor Martin Baxa.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x