Plzeňský rodák Radek Šlouf vybojoval na olympiádě bronz

5. srpen 2021  Redakce   Plzeň  702 zobrazení  355 slov

Pro plzeňského Radka Šloufa jsou vzorem například hokejista Jaromír Jágr nebo fotbalista Cristiano Ronaldo. Teď se možná stane vzorem pro mladé sportovce on. Na olympiádě v Tokiu získal bronzovou medaili.

Foto Karel Kožíšek ml.Foto Karel Kožíšek ml.

Úspěchu dosáhl v rychlostní kanoistice na trati 1000 metrů v deblkajaku s Josefem Dostálem. Za vítězem zaostali jen o 0,8 vteřiny. K úspěchu sportovcům pomohl především skvělý finiš. Jeho rodné město Plzeň posílá do Tokia gratulaci.

Reklama

„Radek Šlouf začal v osmi letech v Plzni s kajakem v loděnici TJ Prazdroj pod vedením trenéra Karla Kožíška staršího,“ připomněl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Samozřejmě, že moc gratulujeme a těšíme se na jeho setkání s Plzeňany. Pozvali jsme totiž Radka Šloufa na Sportmanii Plzeň a doufáme, že olympijský medailista některý den přijede, aby se s fanoušky setkal. Sportmanie se koná v prostoru za OC Plzeň Plaza od 21. do 29. srpna,“ uvedl primátor.

Trenér Karel Kožíšek o svém bývalém svěřenci mluví jako o talentovaném a houževnatém chlapci. Radek Šlouf v dorostenecké kategorii přešel pod tréninkové vedení Karla Kožíška mladšího, v 19 letech se pak stal členem Dukly Praha.

Pro šestadvacetiletého Radka Šloufa byla účast v Tokiu olympijskou premiérou. Mezi jeho největší úspěchy dosud patřilo stříbro z mistrovství světa na čtyřkajaku či tituly v kategorii do 23 let na deblu.

Radek Šlouf společně s Josefem Dostálem poprvé závodili před dvěma lety a hned jejich první závod se jim povedl na výbornou. V silné konkurenci si tehdy zajistili letenku do Tokia. Že budou sehraná dvojka, potvrdili na Světovém poháru v maďarském Szegedu, kde skončili na kilometrové trati těsně druzí za maďarskou posádkou.

Josef Dostál, současná česká jednička v rychlostní kanoistice, jenž je mistrem světa a vlastníkem několika medailí z předchozích olympiád, hovoří o svém parťákovi pochvalně jako o Plzeňském expresu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x