Plzeňští zastupitelé přispěli do prvního ročníku sbírky zimní obuvi pro lidi bez domova

15. prosinec 2021  Redakce   Plzeň  1039 zobrazení  327 slov

Celkem 82 párů zimních pánských a dámských bot a přes 100 párů ponožek vynesla sbírka zimní obuvi plzeňských zastupitelů. Ti vyslyšeli výzvu radního Davida Šloufa a před svým posledním letošním zasedáním přinesli na radnici nové zimní boty.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Darovali tak lidem bez domova možnost ochránit své nohy před omrzlinami v nadcházejícím zimním období. Věnované boty a ponožky převzali zaměstnanci Diecézní charity Plzeň, kteří provozují humanitární sklad v Cukrovarské ulici 16. Mezi své klienty je pak jako vánoční dárek rozdělí zaměstnanci Domova sv. Františka ve Wenzigově ulici.

Reklama

„V zimních měsících lidem bez domova nejvíce chybí teplé boty a ponožky, které je ochrání před omrzlinami. Když jsme v listopadu uspořádali společně s Diecézní charitou Plzeň sbírku pánského teplého oblečení, nabízelo se zorganizovat také sbírku teplé obuvi. Jsem velmi rád, že se tato myšlenka mezi mými kolegy ujala, a snad jsme založili i tradici do dalších let,“ uvedl iniciátor sbírky David Šlouf, radní města Plzně pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem, který se problematice bezdomovectví v Plzni intenzivně věnuje.

Sbírka zimní obuvi se mezi plzeňskými zastupiteli konala poprvé. Je součástí série opatření, které město Plzeň ve spolupráci s městskou policií a poskytovateli sociálních služeb připravilo pro osoby bez domova nebo žijící v provizorních přístřešcích.

„Již v listopadu jsme na zasedání zastupitelstva města schválili možnost vyblokovat pro tyto osoby místa na ubytovnách a zajistit jim distribuci zimního oblečení. Pro případ krize máme nachystaný vytápěný stan, lihové vařiče, stany a další. Chceme lidem bez domova pomoci překonat obtížné zimní období, během něhož se mnozí ocitají v ohrožení zdraví a života,“ řekl David Šlouf.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil