Prostory plzeňské konzervatoře prošly rekonstrukcí

2. červenec 2021  Redakce   Plzeň  778 zobrazení  249 slov

Celá budova konzervatoře, která je v majetku Plzeňského kraje, byla napadena dřevomorkou ve všech patrech, interiéry budovy včetně podlah a stropů jsou již zcela nové.

Plzeňská konzervatořPlzeňská konzervatoř

Rozsahem a finančními náklady byla rekonstrukce jednou z největších investic Plzeňského kraje v rámci školství v letech 2020 a 2021. Celkové náklady rekonstrukce dosáhly částky 74, 1 mil. Kč.

Reklama

Rekonstrukce rohového objektu Tylova 15 a Kardinála Berana 6 byla zahájena v listopadu 2019 a dokončena v červnu 2021. Objekt je součástí městské řadové výstavby, má tři nadzemní podlaží a jedno podzemní podlaží. Objekt je využíván jako školské zařízení pro potřeby Konzervatoře Plzeň, hlavní vstup je z Tylovy ulice.

V podzemním podlaží se nachází šatny a zkušebna pro bicí a akustické nástroje. První nadzemní podlaží disponuje tělocvičnou, prostory pro pohybovou výchovu či zkušebnou orchestru.

V dalším patře jsou pak umístěny kabinety a učebny. Ve třetím patře se nachází speciální učebna herectví s jevištěm a další učebny.

V rámci rekonstrukce došlo také k přístavbě vstupní haly včetně výtahové šachty, která je umístěna ve dvoře objektu v severovýchodním koutě budovy. Nově je tak celý objekt přístupný bezbariérově. Ve vnitrobloku jsou provedeny nové zpevněné plochy včetně parkovacích stání.

Budova je nyní připravena k nastěhování nábytku a hudebních nástrojů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x