První z objektů modernizované vozovny v Plzni už slouží svému účelu

7. duben 2022  Redakce   Plzeň  969 zobrazení  288 slov

První z objektů kompletně modernizované tramvajové vozovny na Slovanech v Plzni už slouží svému účelu. Halu pro opravy a údržby tramvají představily prozatím ve zkušebním provozu Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP).

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Pro ně je rekonstrukce vozovny jednou z největších investičních akcí v historii dopravního podniku, celkové náklady jsou vyčísleny na 1,7 miliardy korun. Hotovo by mělo být na přelomu let 2022 a 2023. Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení poskytne vozovna i lepší vybavení a zázemí pro zaměstnance.

Reklama

Novinkou budou ploché zelené střechy, největší projekt svého druhu v České republice, které sníží míru tepelné zátěže a přispějí k hospodárnému využívání dešťové vody.

„Tramvajová vozovna Slovany slouží svému účelu od roku 1943. Ke kompletní rekonstrukci jsme museli přistoupit hned z několika důvodů – kvůli nedostatečné kapacitě a špatnému technickému stavu objektu, hlukové zátěži z provozu vozovny nebo chybějícímu vybavení. Po skončení prací budou mít dopravní podniky zcela nový, moderní areál s dostatečnou kapacitou a řadou technických i provozních objektů,“ uvedl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

„Rekonstrukce počítá i s dosud chybějící myčkou tramvají, která je v současné době již ve zkušebním provozu. Dále také s diagnostikou kol, průjezdnými kolejemi usnadňujícími provoz ve vozovně, a především s adekvátním zázemím pro zaměstnance dopravních podniků. Při rekonstrukci byly haly projektovány tak, aby zajistily krytý odstav pro všechny tramvaje,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž je i předsedou představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x