Tramvajová trať v  Plzni se dočká modernizace

27. červen 2023  Redakce   Plzeň  317 zobrazení  544 slov

Rozsáhlými úpravami projde tramvajová trať v ulici Terezie Brzkové v Plzni. Její modernizace spojená s dalšími stavebními úpravami si vyžádá uzavírku komunikace i úpravy ve spojích a jízdních řádech městské hromadné dopravy.

Ilustrační snímek: Plzeň - Slovany (červen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek: Plzeň - Slovany (červen 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
Město Plzeň na rekonstrukci vyčlenilo 84 milionů korun. Stavební práce začnou 1. července 2023 a potrvají do konce letošního listopadu.
Stavební prácesi vyžádají dopravní omezení a změny v městské hromadné dopravě.
V tomto období bude nutná úplná uzavírka ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vejprnická a Macháčkova. Dále budou nutné částečné uzavírky křižovatky Vejprnická x Terezie Brzkové, a to ve dnech 1. až 23. července a od 4. do 30. září. V těchto dnech budou uzavřeny některé jízdní pruhy a doprava svedena do těch zbývajících. Po celou dobu stavby však bude vyloučen v této křižovatce provoz vozidel nad 7,5 tuny (s výjimkou vozidel stavby a případně zimní údržby).
PMDP (Plzeňské městské dopravní podniky) připravily náhradní plán dopravní obslužnosti této lokality. Tramvaj číslo 2 bude v provozu pouze v úseku zastávek Světovar – Malesická. Ze zastávky Malesická pak bude do Skvrňan pokračovat autobus náhradní dopravy – linka 2A. Změny v MHD se dotknou také autobusových linek 24, 25, N2 a N5, které pojedou přes Lábkovu ulici s tím, že zastávky těchto linek Macháčkova a Lábkova budou bez náhrady zrušeny. Podrobněji na webu www.pmdp.cz.

Město Plzeň na rekonstrukci vyčlenilo 84 milionů korun. Stavební práce začnou 1. července 2023 a potrvají do konce letošního listopadu.

Stavební prácesi vyžádají dopravní omezení a změny v městské hromadné dopravě. V tomto období bude nutná úplná uzavírka ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vejprnická a Macháčkova.

Dále budou nutné částečné uzavírky křižovatky Vejprnická x Terezie Brzkové, a to ve dnech 1. až 23. července a od 4. do 30. září. V těchto dnech budou uzavřeny některé jízdní pruhy a doprava svedena do těch zbývajících. Po celou dobu stavby však bude vyloučen v této křižovatce provoz vozidel nad 7,5 tuny (s výjimkou vozidel stavby a případně zimní údržby).

PMDP (Plzeňské městské dopravní podniky) připravily náhradní plán dopravní obslužnosti této lokality. Tramvaj číslo 2 bude v provozu pouze v úseku zastávek Světovar – Malesická. Ze zastávky Malesická pak bude do Skvrňan pokračovat autobus náhradní dopravy – linka 2A.

Změny v MHD se dotknou také autobusových linek 24, 25, N2 a N5, které pojedou přes Lábkovu ulici s tím, že zastávky těchto linek Macháčkova a Lábkova budou bez náhrady zrušeny. Podrobněji na webu www.pmdp.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil