V Doubravce vznikne stezka pro pěší a cyklisty a parkoviště K+R

22. březen 2022  Redakce   Plzeň  1000 zobrazení  367 slov

V Rodinné a Sokolské ulici v plzeňské Doubravce se lidé dočkají nového chodníku. Chodník dostane nový povrch, po němž povede stezka pro pěší a cyklisty s odděleným provozem.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Během stavby bude provedena také úprava vjezdů, oprava obrubníků, vznikne nové parkoviště K+R před 28. základní školou a oba opravované úseky se stanou pro motoristy jednosměrné.

Reklama

V Plzni začaly stavební práce v Rodinné a Sokolské ulici v Doubravce. Tato ulice se základní školou tvoří klidnou alternativu pro cestu na kole z Doubravky do Lobez.

„Počítáme s tím, že až bude vybudována lávka pro pěší a cyklisty přes Rokycanskou v místě, kde je nyní podchod, zvýší se pohyb cyklistů v Rodinné i Sokolské ulici na druhé straně Rokycanské. Proto jsme do projektu opravy chodníků nově zahrnuli i vytvoření stezky pro cyklisty,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy Michal Vozobule.

Stávající asfaltový povrch chodníku v Rodinné ulici je již opravami sítí poškozen. Bude tedy nahrazen novým asfaltovým povrchem s oddělením částí pro chodce a cyklisty pomocí vodorovného dopravního značení. V Sokolské ulici bude část stávající betonové zámkové dlažby nahrazena asfaltovým pruhem vyhrazeným pro cyklisty s hmatným pásem z reliéfní betonové dlažby.

Nově budou upravena také tzv. rabátka, tedy zelený pás mezi chodníkem a vozovkou. Opravou obrubníků se tak zlepší vjezdy do garáží u rodinných domů. Úpravy se dočká také prostor u 28. základní školy, kde vznikne parkoviště K+R se zatravňovacími betonovými dlaždicemi.

Obě ulice se poté dočkají nového dopravního značení, kterým bude Rodinná ulice v úseku od Republikánské k Sokolské a Sokolská od Rodinné k Revoluční ulici zjednosměrněna.

Stavební úpravy by měly trvat měsíc, již koncem dubna se po nové stezce budou moci projet cyklisté. Náklady na úpravy včetně značení hrazené z rozpočtu Správy veřejného statku města Plzně činí 1,3 milionu korun včetně DPH. Zhotovitelem je firma CETINA a KENAUR, s. r. o.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x