V Plzni na Slovanech mají nové veřejné osvětlení a chodníky

14. červenec 2022  Redakce   Plzeň  1626 zobrazení  364 slov

Celkem 14 nových svítidel bylo instalováno na nových stožárech v Polní ulici v Plzni na Slovanech. Spolu s tím byly nově upraveny i některé chodníky.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Nové veřejné osvětlení za 1,5 milionu korun, které zajišťovala Správa veřejného statku města Plzně, realizovaly firmy IMONT a SUPTEL. Náklady na opravu chodníků činily téměř dva miliony korun a na jejich financování se částkou 1,4 milionu korun podílel Městský obvod Plzeň 2 – Slovany.

Reklama

„Nově instalované veřejné osvětlení nejenže odstraní již stará a nevyhovující svítidla, ale také ušetří až 30 procent energie při provozu. V souladu s loni schválenou koncepcí veřejného osvětlení ve městě jsou v této rezidenční oblasti osazena svítidla s teple bílou barvou světla 3000 kelvinů a světelným kuželem směřujícím výhradně do spodního poloprostoru,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí města Plzně Michal Vozobule.

Plzeň se stará nyní o 21 209 stožárů veřejného osvětlení.

Původní stožáry v Polní ulici byly betonové, asi 45 let staré a již dožívaly. Oproti původnímu stavu se v této lokalitě jejich počet zvýšil o čtyři. Nová svítidla vyžadují jiné rozteče pro umístění. Ta vychází z výpočtu pro světelné kužely s novými svítidly.

Všechny nové instalace veřejného osvětlení musí být v souladu s loni schválenou Koncepcí veřejného osvětlení ve městě Plzni, na jejíž plnění dohlíží Správa veřejného statku města Plzně.

Tato koncepce je strategickým dokumentem města, jehož smyslem je definování parametrů, pravidel a postupů ve veřejném osvětlení pro dosažení stanovených kvalitativních parametrů při odpovídajících provozních a investičních nákladech. Stanovuje mj. světelné parametry svítidel či parametry jejich umístění. Navrhuje také vzhled města ve večerních a nočních hodinách utvářený veřejným a architekturním osvětlením.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 15x