V Plzni platí parkovací lístek jako celodenní jízdenka v MHD

18. červenec 2022  Redakce   Plzeň  2652 zobrazení  440 slov

Od čtvrtka 7. července platí nový režim parkoviště P+R na Borech v Dobřanské – Kaplířově ulici v Plzni u konečné tramvaje číslo 4.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Toto parkoviště je prvním svého druhu na území města, které za zvýhodněných podmínek umožní dojíždějícím motoristům pohodlně přestoupit do vozidel plzeňské MHD a ulevit tak dopravě v centru.

Reklama

Nové parkoviště dostává po několikaměsíčním volném provozu nový řád. Lístek na parkování se stává celodenní jízdenkou.

„Denní sazba za parkování byla Radou města Plzně stanovena na 60 korun. Při vjezdu na plochu parkoviště obdrží řidič parkovací lístek, který funguje jako celodenní jízdenka na MHD. Ta stojí běžně při koupi ve voze MHD 66 korun," vysvětlil Ondřej Vohradský ze Správy veřejného statku města Plzně, která systém zvýhodněného parkování pro řidiče využívající pro další cesty po městě MHD připravovala.

"Řidiči, kteří mají na Plzeňské kartě nahrané předplatné pro zónu 001 Plzeň nebo mají oprávnění k bezplatné přepravě, tak zaplatí pouze celodenní parkovné ve výši 20 korun, 40 korun za jízdné neplatí. Aby se omezilo dlouhodobé parkování a byla zajištěna volná kapacita parkoviště pro dojíždějící řidiče, byl stanoven také poplatek 100 korun za každou noc, kdy vozidlo zůstane odstavené na parkovišti,“ dodal Ondřej Vohradský.

„Parkoviště na konečné na Borech je prvním parkovištěm P+R v Plzni, na kterém tento systém zvýhodněného parkování pro uživatele MHD zavádíme. Je součástí dlouhodobé strategie města omezující individuální automobilovou dopravu v centru a preferující tu veřejnou, pěší a cyklistickou," uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

"Dálniční přivaděč od Přeštic totiž pro cestu do práce v Plzni využívá mnoho dojíždějících, kteří se přestupem na tramvaj či autobus mohou vyhnout dopravním zácpám. Rádi bychom obdobná parkoviště P+R vybudovali i u dalších příjezdových komunikací do Plzně,“ dodal Michal Vozobule.

Na parkovišti u nové konečné tramvaje číslo 4 na Borech v Dobřanské – Kaplířově ulici je řidičům k dispozici 318 parkovacích míst, vjezd je opatřen závorami s automatem na parkovací lístky, který funguje nepřetržitě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.29 hvězdiček / Hodnoceno: 24x