V Plzni probíhá průzkum mezi občany

6. duben 2023  Redakce   Plzeň  416 zobrazení  267 slov

Jak se Vám líbí v Plzni? Jste spokojeni s kvalitou životního prostředí? Vyhovuje Vám nabídka kulturního vyžití? A jak jste spokojeni s městskou hromadnou dopravou? Nejen tato, ale i řadu dalších témat mohou všichni Plzeňané okomentovat v průzkumu, který právě probíhá.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Dotazník, v němž město zjišťuje mimo jiné názor občanů na témata jako vzdělání, volný čas, doprava, bezpečnost či spokojenost s fungováním úřadů, je k dispozici na webu města Plzně.

Reklama

„Město má zpracovaný koncepční dokument Strategický plán města Plzně, který pravidelně vyhodnocuje a aktualizuje, a právě pro jeho aktualizaci je důležité znát názory obyvatel a dále s nimi pracovat,“ uvedl Pavel Bosák, první náměstek primátora, jenž má ve své gesci Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Právě tato městská organizace zpracování průzkumu zadala.

„Poslední průzkum se uskutečnil v roce 2019. Od té doby se událo mnoho věcí, které výsledky dotazníkového šetření mohou ovlivnit. Čím více občanů se do průzkumu zapojí, tím objektivnější bude výsledný názor veřejnosti, který může mít poměrně silný vliv na další směřování plánů rozvoje města,“ uvedla ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Dotazníkové šetření bude probíhat do konce dubna 2023.

„Po vyhodnocení chystáme další kroky vedoucí k aktualizaci Strategického plánu města Plzně, na kterých bychom taktéž rádi participovali s širokou veřejností. O dalších možnostech zapojení budeme Plzeňany brzy informovat,“ vysvětluje Eva Velebná Brejchová z Úseku rozvoje města.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x