V Plzni se zlepšila veřejná doprava, chystá se další rozvoj

30. březen 2022  Redakce   Plzeň  923 zobrazení  235 slov

Rychlejší, plynulejší a efektivnější přepravu prostřednictvím vozů městské hromadné dopravy nyní využívají cestující po Americké ulici v Plzni. V lokalitě se snížil hluk, prach, lépe se tu dýchá.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Takové jsou výsledky studie, která zhodnotila uzavření části Americké ulice pro individuální dopravu v srpnu loňského roku. Prostřední úsek nyní slouží pouze chodcům, cyklistům, složkám IZS a vozům pro MHD a zásobování. Město chce dál lokalitu zlepšovat, dojde k výsadbě zeleně, vznikne prostor pro předzahrádky, ulice bude čistější a bezpečnější.

Reklama

„Rozhodnutí o uzavření části Americké ulice pro individuální automobilovou dopravu byl krok správným směrem. Denně využívá spoje městské hromadné dopravy po Americké 24 tisíc cestujících, projede tudy 1200 spojů a další vozy linkové dopravy. Pro všechny cestující jsme zajistili rychlejší průjezd touto lokalitou,“ uvedl primátor města Pavel Šindelář.

Podle Michala Vozobule, náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, chce město Plzeň na zkvalitnění lokality dále pracovat.

„Plánujeme zaměřit se více na čistotu a bezpečnost, zklidněná ulice nabídne lepší podmínky pro rozvoj obchodů a služeb, které využívají spíše pěší návštěvníci centra města. Vzniká zde prostor i pro předzahrádky. Na Americké dojde k výsadbě stromů a další zeleně,“ přiblížil.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x