V Plzni vyprázdnili skříně na pomoc potřebným

4. březen 2021  Redakce   Plzeň  917 zobrazení  213 slov

S mimořádným zájmem se letos setkala výzva Ukliď šatník!, která apelovala na zaměstnance plzeňského magistrátu, městských obvodů, ale i spřátelených organizací k vytřídění nenošeného, ale stále ještě použitelného oblečení a jeho věnování Humanitárnímu skladu Diecézní charity Plzeň.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Vloni ji poprvé inicioval primátor města Martin Baxa a letos ji znovu v druhé polovině února zrealizoval magistrátní odbor sociálních služeb.

Reklama

Jak uvedla v tiskové zprávě mluvčí magistrátu Eva Barborková, svoji roli v letošním vyhlášení sbírky sehrály jak arktické mrazy, které zasáhly naši zemi na počátku února, tak i skutečnost, že současná téměř rok trvající mimořádná situace mnoho jednotlivců a rodin dostala do ekonomických potíží.

„S ohledem na zhoršující se situaci rodin s dětmi a samoživitelů jsme apelovali na pomoc právě jim, šlo zejména o dětské oblečení, obuv, ale i o hračky a bytový textil. Kolegyně z odboru sociálních služeb roztřídily a naplnily více jak 120 velkoobjemových pytlů a krabic, kde nechyběly ani kojenecké lahve, nádobí nebo sportovní vybavení pro děti,“ přiblížil podstatu výzvy primátor Plzně Martin Baxa.

Příjemným překvapením byla vlastní iniciativa městského obvodu Plzeň – Černice, který se sbírkou inspiroval a vyzval k zapojení i občany svého obvodu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x