V Plzni vyroste nová městská sportovní hala

11. březen 2021  Redakce   Plzeň  1298 zobrazení  483 slov

Plzeň zahájila výstavbu nové sportovní víceúčelové haly Krašovská se zázemím, restaurací a vlastním parkovištěm. Hala je umístěna na okraji města v těsném sousedství areálu Krašovská Aktivity centrum na Košutce.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Reklama
V objektu bude možné hrát například badminton, házenou, florbal, malou kopanou, volejbal, basketbal či futsal, ale také provozovat aerobik nebo společenský tanec. Stavba má být dokončena v srpnu 2022, náklady představují 143 milionů korun bez DPH.
„Město dlouhodobě koncepčně podporuje volnočasové sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Tento nový víceúčelový objekt v Krašovské přispěje k rozšíření možností sportovat ve volném čase zájemcům nejen z Košutky, Bolevce a Lochotína, ale z celého území Plzně a blízkého okolí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa. Doplnil, že nová hala tak zaplní určitou mezeru v nabídce multifunkčních sportovních zařízení na území města
„Součástí objektu bude i restaurace pro 70 osob s venkovní terasou. Budova zázemí a restaurace budou mít ploché střechy, vzniknou zde pobytové terasy v kombinaci se zelenou střechou. Hala bude mít vlastní parkoviště s 52 parkovacími stáními a možností zajíždění autobusu, nebudou chybět stojany pro cyklistická kola,“ popsal nový objekt první nám

V objektu bude možné hrát například badminton, házenou, florbal, malou kopanou, volejbal, basketbal či futsal, ale také provozovat aerobik nebo společenský tanec. Stavba má být dokončena v srpnu 2022, náklady představují 143 milionů korun bez DPH.

Město dlouhodobě koncepčně podporuje volnočasové sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Tento nový víceúčelový objekt v Krašovské přispěje k rozšíření možností sportovat ve volném čase zájemcům nejen z Košutky, Bolevce a Lochotína, ale z celého území Plzně a blízkého okolí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

Doplnil, že nová hala tak zaplní určitou mezeru v nabídce multifunkčních sportovních zařízení na území města.

„Součástí objektu bude i restaurace pro 70 osob s venkovní terasou. Budova zázemí a restaurace budou mít ploché střechy, vzniknou zde pobytové terasy v kombinaci se zelenou střechou. Hala bude mít vlastní parkoviště s 52 parkovacími stáními a možností zajíždění autobusu, nebudou chybět stojany pro cyklistická kola,“ popsal nový objekt první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má sport ve své gesci.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 12x