V Plzni vznikla nová naučná stezka o lese a životě v něm

26. květen 2022  Redakce   Plzeň  1495 zobrazení  261 slov

Plzni přibyla nová naučná stezka na Dubové hoře v Liticích. Jedná se již o třináctou plzeňskou naučnou stezku. Připravila ji Správa veřejného statku města Plzně.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Na 1,6 kilometru dlouhé trase je osm zastavení s tabulemi a herními prvky určenými hlavně předškolákům a dětem prvního stupně základních škol. Město stála její realizace 265 tisíc korun včetně DPH.

Reklama

Město Plzeň vlastní na 4100 hektarů lesních porostů, z toho 1859 hektarů lesů plní zvýšenou rekreační funkci.

„Údržba městských lesů není levná záležitost a výši nákladů na ni mohou občané svým chováním významně ovlivnit. Budování naučných stezek v lesích a lesoparcích pomáhá vytvářet kladný vztah dospělých i dětí k prostředí kolem nás,“ vysvětlil primátor Pavel Šindelář a dodal: „Nová naučná stezka využívá herních prvků, které jsou zajímavé hlavně pro menší děti.“

V loňském roce Úsek lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně realizoval záměr nové naučné stezky na Dubové hoře v Liticích.

„Zeleň ve městě je pro nás důležitá. Vztah k ní se vytváří již v mládí, proto jsme se zaměřili na menší děti, kterým chceme hravou formou představit les a život v něm,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 18x