V Plzni začne oprava tramvajové trati

22. květen 2022  Redakce   Plzeň  1218 zobrazení  239 slov

Téměř kilometr dlouhý úsek tramvajové trati v Koterovské ulici v Plzni čeká oprava. Koleje se dostaly do špatného technického stavu, a tak tu tramvaje musejí v některých místech projíždět velmi pomalu.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto Magistrát města PlzněIlustrační snímek z Plzně. Foto Magistrát města Plzně

Výluka na tramvajové lince číslo 2 v úseku od nám. Generála Píky po Světovar začne 1. června a skončit má na konci letních prázdnin.

Reklama

Náhradní doprava v úseku zavedena nebude, tramvajové spoje linky číslo 1 ale budou ze Slovan prodlouženy kolem vozovny Slovany až na konečnou Světovaru. Stavbu bude pro město Plzeň provádět firma COLAS CZ, a. s., a Správa veřejného statku města Plzně za ni zaplatí téměř 70 milionů korun.

Tramvajová trať, která byla postavena v roce 1962, prošla poslední větší opravou v roce 1997, kdy byly původní stojinové kolejnice zalité v asfaltovém povrchu nahrazeny tzv. BKV panely.  V loňském roce se stav kolejí na trati číslo 2 na Světovar prudce zhoršil. Proto zde bylo nutné snížit rychlost tramvají i na deset kilometrů za hodinu.

„Skokové zhoršení tratě v kritickém úseku před konečnou nás přimělo k urychlení oprav na trati. S ohledem na technologie i provoz byla stavba naplánována tak, aby omezila co nejméně cestujících. Proto začne 1. června s tím, že výluka má skončit již na konci letních prázdnin,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.41 hvězdiček / Hodnoceno: 17x