Vánoční tramvaj vyjede do ulic Plzně

27. listopad 2020  Redakce   Plzeň  742 zobrazení  263 slov

Z vozovny Slovany vyjede v neděli 29. listopadu 2020 na svou první okružní jízdu speciálně vyzdobená vánoční tramvaj. Zpříjemňovat předvánoční čas bude v Plzni již potřetí a stejně jako v minulém roce bude kromě vnějšího polepu vyzdoben i interiér vozu.

Vánoční tramvaj v Plzni. Foto: Magistrát města PlzeňVánoční tramvaj v Plzni. Foto: Magistrát města Plzeň

Od pondělí bude vánoční tramvaj vozit cestující na pravidelné lince 2 vždy v pracovních dnech, o víkendech se s ní cestující svezou na lince 4, a to minimálně do konce prosince 2020.

Reklama

V neděli 29. listopadu 2020 bude vánoční tramvaj jezdit na trase Palacké náměstí – Mikulášské náměstí. Orientační časy odjezdu z Palackého náměstí jsou následující: 16:25, 16:55, 17:25, 17:55, 18:25 a 18:55. Jízdné bude v neděli zdarma.

„V předešlých dvou letech jsme na naši vánoční tramvaj dostávali velké množství pozitivních ohlasů od malých i velkých cestujících. Rozhodli jsme se proto v tradici pokračovat i letos. Myslím, že zvláště v této nelehké době je třeba šířit radost a věřím, že vánoční tramvaj vykouzlí na tvářích lidí v ulicích nejeden úsměv,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.

Na výzdobě tramvaje se intenzivně pracovalo skoro celý týden. Kromě celoplošného polepu, na kterém se letos objevují i dominanty plzeňského náměstí, je tramvaj vyzdobena přibližně dvěma tisíci světýlek a také vánočními dekory v interiéru. Přenášet vánoční náladu tak na cestující bude i po dobu jízdy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x