Vánoční trhy oživily krajský úřad v Plzni

1. prosinec 2022  Redakce   Plzeň  629 zobrazení  255 slov

Po vynucené pauze ožil vnitroblok Krajského úřadu Plzeňského kraje tradičními vánočními trhy, kde své zboží nabízeli studenti krajských školských zařízení a také zástupci neziskových organizací.

Foto Plzeňský krajFoto Plzeňský kraj

Devátého ročníku oblíbené předvánoční akce se zúčastnilo celkem 12 krajských škol a také pětice neziskových organizací.

Reklama

„Snažíme se takovouto akcí představit veřejnosti a také budoucím studentům a jejich rodičům činnost krajských zařízení, co se žáci učí a jak pracují. Přímo na trzích si pak zájemci o studium i s rodiči mohou otestovat výsledky práce našich pekařů, cukrářů i dalších řemeslníků. A mohou také ve foyer úřadu vyzkoušet, co umí domažlické kosmetičky a kadeřnice ve svém salónu,“ říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Studenti krajských škol nabízeli na vánočních trzích vánoční cukroví, vánočky, palačinky, vafle, ale také vlasové nudle či punč a mnoho dalších dobrot. Nechyběly vánočně laděné dekorační předměty, jako keramika, svícny, adventní věnce či ozdoby z nejrůznějších materiálů.

Žáci domažlického učiliště otevřeli provizorní salón pro návštěvníky trhů, kteří se zde mohli nechat ostříhat, natočit nebo vyžehlit vlasy, zaplést copánky, popř. nechat udělat diagnostiku vlasu a typologii. Pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno také malování na obličej.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x