Vedení Plzně se omluvilo za dopravní kolaps

31. říjen 2022  Redakce   Plzeň  750 zobrazení  265 slov

Vedení Plzně se omluvilo za dopravní kolaps v západní části města. Dopravu ochromila plánovaná pětidenní uzavírka křižovatky Vejprnická x Křimická v souvislosti s opravou tamní tramvajové trati.

Ilustrační snímek z Plzně - silniční doprava ve městě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně - silniční doprava ve městě. Foto MEDIASHOW

Jedná se o akci, o níž bylo rozhodnuto už v říjnu ještě před nástupem nového vedení Plzně. To okamžitě v reakci na dopravní kolaps svolalo jednání všech zainteresovaných subjektů a rozhodlo o řešeních, jak aktuální situaci zmírnit a do budoucna podobným událostem zabránit.

Reklama

Kritické místo bude řídit policie, zúžení pruhů ze dvou na jeden bude vázáno jen na pracovní dobu, která je stanovena od 7 do 17 hodin. Dopravní kolaps navíc zesílila i dopravní nehoda kamionu, který zavadil o odstavené osobní vozidlo.

„Mám informace o padesátiminutovém čekání v koloně od Křimic do centra, desítky stížností od lidí i starostů okolních obcí. Za nešťastné považuji i načasování, kdy k uzavírce dochází týden po prázdninách a je tam souběh i dalších uzavírek. Tohle se nesmí opakovat,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

„Dohodli jsme se na několika opatřeních, která by měla pomoci. Na křižovatce bude vypnuta světelná signalizace a provoz budou řídit po většinu dne dopravní policisté, strážníci zajistí přechody pro chodce. Po skončení prací odpoledne se okamžitě uvolní zúžený pruh a provoz se vrátí do dvou jízdních pruhů,“ popsal dohodnutá opatření náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x