Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni ukončilo provoz

29. září 2021  Redakce   Plzeň  1021 zobrazení  399 slov

Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni ukončilo svůj provoz. Symbolickým předáním klíče řediteli SOU elektrotechnického, Plzeň Jaroslavu Černému zpět do užívání centrum uzavřela hejtmanka Ilona Mauritzová.

Symbolické předání klíče, vlevo hejtmanka Ilona Mauritzová. Foto Plzeňský krajSymbolické předání klíče, vlevo hejtmanka Ilona Mauritzová. Foto Plzeňský kraj

Očkovací centrum se svou kapacitou bylo největším očkovacím místem v Plzeňském kraji. Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni-Skvrňanech bylo ve zkušebním provozu od 12. 3. 2021, od 6. 4. pak odstartovalo pravidelné očkování.

Reklama

Maximální kapacita centra byla nastavena na 1200 osob denně při zachování maximálního komfortu personálu i veřejnosti.

„Společenský sál krajské školy nám vyšel jednoznačně nejvýhodnější. Je velmi dobře přístupný veřejnou dopravou i autem, má dostatečnou parkovací kapacitu, výbornou geografickou polohu pro Plzeň a okolí. Navíc je to moderní, zrekonstruovaný prostor, který nabízí komfortní podmínky pro očkované i personál. Bohužel to bylo jeho první využití po rekonstrukci,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Celkem bylo ve velkokapacitním centru vyočkováno 92 736 dávek, osob s ukončeným očkováním zde prošlo 46 496. Od 10. září tady probíhalo pouze doočkování druhých dávek.

Od 23. 7. 2021 umožnil Plzeňský kraj v očkovacích centrech očkování bez předchozí registrace. Po dohodě se starosty vyjížděly do jednotlivých obcí také mobilní týmy z očkovacích center, aby umožnily očkování i těm, kteří mají komplikovanou cestu do očkovacího centra. Celkem bylo bez registrace naočkováno 8 553 osob, z toho mobilní očkovací týmy naočkovaly 1 647 zájemců o očkování.

„I nadále budou mobilní očkovací týmy vyjíždět tam, kde po dohodě se starosty obcí bude zájem. Chceme i nadále umožnit očkování všem, kteří se ještě chtějí nechat naočkovat,“ doplňuje hejtmanka Ilona Mauritzová s tím, že do očkování třetí dávkou se zapojí také praktičtí lékaři.

Plzeňský kraj administrativně dokončí možnost očkování samoplátců, které dosud mohla zajišťovat pouze Fakultní nemocnice Plzeň na svém pracovišti.

„Chceme tak umožnit také cizincům, kteří v našem kraji pracují, aby se mohli nechat naočkovat,“ vysvětluje aktuální novinku Ilona Mauritzová.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 18x