Viktoria Plzeň zažila další zklamání. Každá prohra je bolestivá, uznal Gul‘a

6. prosinec 2020  Redakce   Plzeň  974 zobrazení  374 slov

Fotbalová Viktoria Plzeň tápe. Jeden z aspirantů na špičkové umístění v tabulce první ligy má za sebou tři zápasy bez vstřeleného gólu, což je pro mužstvo s nejvyššími ambicemi tristní bilance.

Fotbalový stadion v Plzni. Foto: MediaShow.czFotbalový stadion v Plzni. Foto: MediaShow.cz

Fakta ale hovoří jasně: prohra ve Zlíně 0:1, remíza v Českých Budějovicích 0:0 a prohra doma s Karvinou 0:1. Před touto neúspěšnou sérií přitom Plzeň zdolala pražskou Spartu 3:1.

Reklama

Plzeňský trenér Adrián Gul‘a netajil po nezdaru s Karvinou rozčarování. „Velké zklamání, jinak to nemohu vyjádřit,“ uznal při hodnocení zápasu pro média kouč, že Plzeň selhala.

"Každá prohra je bolestivá a komplikuje vám situaci vzhledem k ambicím a touze. Samozřejmě obzvlášť doma v zápasech, kde jste jednoznačným favoritem při veškeré úctě ke Karviné, která podala bojovný a defenzivní výkon,“
analyzoval Gul‘a.

Překvapení v podobě domácí prohry je z pohledu Plzně o to větší, že Viktoria naposledy ztratila na svém stadionu body před rokem v utkání s Teplicemi. Tehdy Gul‘a v Plzni ještě nebyl, takže až proti Karviné zažil vůbec první neúspěch v roli plzeňského trenéra při zápase na domácí půdě.

„Doplatili jsme na neklid ve finální třetině hřiště. Dostaneme se do tlaku a slibných pozic mnohokrát, ale řešení bylo zbrklé. Třikrát jsme trefili sami sebe ve vápně. Hráči chtějí, ale možná z přehnané snahy, aby oni byli rozhodující a vytvořili šanci, se to odráží přesně do opačných prostorů,“ přemítal trenér.

Zatímco v Plzni panují rozpaky, spokojenost čišela ze slov karvinského trenéra Juraje Jarábka.

„Věděli jsme, že Plzeň doma neztrácí body. Vydřeli jsme vítězství kompaktním výkonem. Tahle výhra Karviné v Plzni má obrovskou hodnotu,“
jásal Jarábek.

Kromě skvělého představení svých svěřenců přiznal Jarábek, že Karviná měla i potřebné štěstí. „Bez toho bychom asi nevyhráli,“ dodal kouč karvinských fotbalistů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x