Zaměstnanci plzeňského magistrátu darovali rekordní množství oblečení a obuvi

11. únor 2022  Redakce   Plzeň  927 zobrazení  387 slov

S rekordním zájmem se letos setkala charitativní sbírka Ukliď šatník!, kterou mezi zaměstnanci plzeňského magistrátu, městských obvodů, ale i spřátelených organizací uspořádal magistrátní odbor sociálních služeb.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Z meziskladu v Kopeckého sadech 11 se odvezlo více než 170 velkoobjemových pytlů a krabic darovaného oblečení, bot, bytového textilu, hraček nebo sportovního vybavení, což je o 50 pytlů více než vloni.

Reklama

Po vytřídění věci směřovaly do Humanitárního skladu Diecézní charity Plzeň. Ta je rozdělí lidem, kteří pomoc potřebují. Sbírka trvala od 1. do 10. února, nyní může veřejnost darovat věci přímo charitnímu šatníku, humanitární sklad je v Cukrovarské ulici otevřen každý pracovní den.

„Velmi intenzivně vnímáme dopady přetrvávající koronavirové krize a zároveň nepříznivých ekonomických prognóz pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, ať už jsou jimi rodiny samoživitelů, rodiny s více dětmi, osaměle žijící senioři nebo další potřební. Vlivem těchto skutečností vzniká zvýšená poptávka po zcela běžných věcech denní potřeby, čímž dochází ke ztenčení zásob v organizaci zajišťující již po mnoho let materiální pomoc osobám a rodinám v tíživé životní situaci,“ přiblížil podstatu výzvy primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Kromě zaměstnanců magistrátu a městských obvodů se do sbírky opět vydatně zapojili pracovníci a příznivci Aktivity centra v Krašovské ulici. Nemilosrdný úklid skříní provedli také zaměstnanci EUC Kliniky v Plzni, která se tak stala novým partnerem projektu pro letošní rok.

Se skončením akce Ukliď šatník! ale možnost darovat nepotřebné a stále ještě funkční oblečení nekončí. Všichni, kdo by chtěli takto pomoci, mohou v průběhu celého roku přinášet věci do Humanitárního skladu Diecézní charity Plzeň, jenž sídlí v Cukrovarské ulici 16. Ten je otevřený každý pracovní den v časech: pondělí a středa 9–12, 13–14:30 hodin, úterý a čtvrtek 9–12, 13–17 hodin, v pátek 9–12 hodin.

Aktuální výzvy charitního šatníku a humanitárního skladu je možné sledovat na www.dchp.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x