Budoucí park na Žižkově se bude jmenovat Kapslovna

27. říjen 2021  Redakce   Praha  814 zobrazení  394 slov

V anketě Prahy 3 si lidé vybrali název budoucího parku. Nyní travnatou plochu mezi Sauerovou a Pitterovou ulicí chtějí pojmenovat Kapslovna.

Foto Praha 3Foto Praha 3

Během čtrnáctidenní ankety se vybíralo z pěti možných názvů pro budoucí park. Zvítězilo již vžité, lidové označení tohoto místa – Kapslovna, podle bývalé továrny na střelné zápalky a náboje, která stávala na druhé straně kopce. Vyráběly se tu roznětky do palných zbraní, běžně označované jako kapsle.

Reklama

V místě budoucího parku se pak náboje zkoušely.Do ankety se zapojilo 1122 lidí. Hlasovací systém byl navržen tak, aby na výsledku byla co největší shoda. Každý mohl hlasovat pro dva návrhy a zároveň udělit i jeden negativní hlas. Po součtu kladných a záporných bodů Kapslovna vyhrála s počtem 463 hlasů.

Druhou pozici obsadil návrh park Jaroslava Foglara s rozdílem 126 hlasů. Poslední návrh park Práčat dokonce získal více záporných hlasů než kladných. Hlasování se účastnilo více žen než mužů. Zatímco na prvenství Kapslovny se ženy i muži shodovali, druhé místo by u žen získalo pojmenování park Olgy Fierzové. Téměř polovina hlasujících byla v kategorii 31-45 let.

Celý proces pojmenování budoucího parku začal už před prázdninami, kdy ho projednala a schválila Komise pro strategické plánování a participaci. V jejich průběhu lidé navrhovali název. Sešlo se více než 130 návrhů. Kulturní komise z nich v září vybrala pět a ty byly zařazeny do anketního hlasování.

Od 11. do 24. října pak proběhlo samotné hlasování. Nový název musí ještě formálně potvrdit místopisná komise magistrátu a následně rada hlavního města.

„Cílem celého procesu pojmenování budoucího parku byla snaha zapojit co nejvíce lidí do dění v naší městské části. Jsme příjemně překvapeni, kolik lidí se do hlasování nakonec zapojilo. Je vidět, že tento způsob participace se osvědčil a hodláme ho využívat i v budoucnu”, říká Pavel Křeček, radní pro strategické plánování Prahy 3.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x