Do pražské ZOO míří nová autobusová linka
6. říjen 2022 Redakce Praha 700 zobrazení 294 slovPražská ZOO otevřela nový pavilon goril a dopravní podnik na očekávaný příliv návštěvníků zareagoval zavedením další, zcela nové autobusové linky. Do ZOO nově z Nádraží Holešovice jezdí autobusy 234.
Každou čtvrthodinku bude v provozních hodinách pražské ZOO vyrážet do Troje autobus číslo 234. Nová linka tak doplní již známou stodvanáctku. Uvedl to web prahajede.cz.
Na lince 112 budou nově nasazeny výhradně kloubové autobusy, schopné pojmout větší počet cestujících. Kvůli tomu již bude končit u hlavního vchodu do ZOO a nemůže zajíždět skrz prudké zatáčky dále do Podhoří.
To nově obstará linka 234, která bude s autobusy standardní délky kromě hlavního vchodu do zahrady stavět také u severního vchodu, odkud je to k pavilonu goril nejblíž. K severnímu vstupu se lze dostat také midibusy 235 a 236, které jezdí ve směru z Bohnic.
Reklama