Dodržujte opatření, prosí magistrát

27. březen 2021  Redakce   Praha  1193 zobrazení  473 slov

Nedodržování rozestupů, nenošení respirátorů a popíjení alkoholu. Na tisíc porušení protiepidemických opatření napočítaly hlídky AntiCovid týmu pražského magistrátu. Přivolat musely i strážníky městské policie.

Z Prahy. Foto Archiv MediaShowZ Prahy. Foto Archiv MediaShow

 

Reklama
„Hloučky lidí u výdejních okének a celkově velká koncentrace lidí, že chvílemi nebylo možné na náplavkách ani projít. Hodně podnapilých lidí a nechuť k dodržování protiepidemických opatření.“ Taková hlášení odevzdaly všechny páteční hlídky AntiCovid týmu pražských náplavek. Zejména odpolední slunečné počasí přilákalo na náplavky stovky lidí. Odhadem až tisíc lidí protiepidemické opatření ignorovalo. V jednom případě musela dokonce agresivního podnapilého jedince pacifikovat hlídka městské policie.
Nejhorší situace byla na náplavkách na novoměstském břehu, kde bylo mnoho lidí velmi podnapilých, a upozornění většina ignorovala. Pokud už na upozornění reagovali, tak spíše verbálně agresivně. Po 17. hodině zde bylo přes tisíc lidí. Klidná situace nebyla ani na smíchovské straně náplavky, kde bylo upozorněno 227 lidí na nutnost nošení respirátoru. Zde ale lidé na upozornění k nošení respirátorů povětšinou reagovali kladně, pár výjimek s posměšky.

 

„Hloučky lidí u výdejních okének a celkově velká koncentrace lidí, že chvílemi nebylo možné na náplavkách ani projít. Hodně podnapilých lidí a nechuť k dodržování protiepidemických opatření.“

Taková hlášení odevzdaly všechny páteční hlídky (26. března) AntiCovid týmu pražských náplavek. Zejména odpolední slunečné počasí přilákalo na náplavky stovky lidí.

Odhadem až tisíc lidí protiepidemické opatření ignorovalo. V jednom případě musela dokonce agresivního podnapilého jedince pacifikovat hlídka městské policie. Nejhorší situace byla na náplavkách na novoměstském břehu, kde bylo mnoho lidí velmi podnapilých, a upozornění většina ignorovala.

Pokud už na upozornění reagovali, tak spíše verbálně agresivně. Po 17. hodině zde bylo přes tisíc lidí. Klidná situace nebyla ani na smíchovské straně náplavky, kde bylo upozorněno 227 lidí na nutnost nošení respirátoru. Zde ale lidé na upozornění k nošení respirátorů povětšinou reagovali kladně, pár výjimek s posměšky.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x