Dopravní podnik opraví tramvajovou křižovatku na Andělu

29. březen 2022  Redakce   Praha  1412 zobrazení  297 slov

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začal od středy 30. března 2022 od večerních hodin s výměnou kolejového křížení v tramvajové křižovatce Anděl na Smíchově. Práce potrvají do 29. dubna 2022 a budou rozděleny do čtyř etap. Uvedl to v tiskové zprávě web pražského dopravního podniku.

Část křižovatky u Anděla v Praze na Smíchově. Foto MEDIASHOWČást křižovatky u Anděla v Praze na Smíchově. Foto MEDIASHOW

V každé etapě bude DPP měnit jinou část kolejové křižovatky, podle toho bude v dotčených úsecích obousměrně přerušen tramvajový provoz a linky budou jezdit po náhradních trasách.

Reklama

V první etapě, která potrvá do středy 6. dubna 2022 do zhruba půlnoci bude obousměrně přerušen tramvajový provoz v Nádražní ulici v úseku Anděl – Na Knížecí.

„Tramvajové křižovatky Anděl, Karlovo náměstí a Lazarská patří k trojici nejvytíženějších v celé Praze, čemuž odpovídá i míra opotřebení kolejového rozvětvení. Navíc jeho výměna v nich je vždy velmi náročnou akcí, jak z pohledu organizace a etapizace prací, tak dopravních opatření," řekl Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

"Kolejové rozvětvení na Andělu jsme měnili v roce 2010, po 12 letech je hranici životnosti. Letos je oprava na Andělu mnohem složitější, protože ji musíme stihnout v čase od skončení rekonstrukce tramvajové tratě na Rašínově nábřeží a před zahájením rekonstrukce Barrandovského mostu,“ pokračoval Šurovský.

A ještě dodal: „Dobrou zprávou je, že se nám rekonstrukci tramvajové tratě na Rašínově nábřeží podařilo zkrátit o dva dny. Oprava tramvajové křižovatky na Andělu plynule naváže na rekonstrukci tratě na Rašínově nábřeží. Obě akce realizujeme vlastními silami, kolegové a část techniky se přesunou z Prahy 2 k Andělu, kde budeme pracovat téměř nonstop do 30. dubna.“


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.94 hvězdiček / Hodnoceno: 16x