Exligový kouč David Vavruška připravuje koncepci rozvoje pohybu mládeže v Praze 3

17. prosinec 2020  Redakce   Praha  710 zobrazení  386 slov

Jako hlavní trenér vedl David Vavruška během své dosavadní kariéry v první fotbalové lize celky Příbrami, Slovanu Liberec a Teplic. Kromě toho úspěšně působil v druholigové Viktorii Žižkov. A od ledna se v roli šéftrenéra mládeže v tomto klubu vrhne do práce na nové koncepci rozvoje pohybu mládeže v Praze 3.  

Šéftrenér David Vavruška z Viktorie Žižkov. Foto: MediaShow.czŠéftrenér David Vavruška z Viktorie Žižkov. Foto: MediaShow.cz

Vavruška trénoval liberecké áčko v první lize ve dvou obdobích. Nejprve v dubnu 2014 nahradil tehdejšího kouče Jaroslava Šilhavého. A dovedl tým do pohárové Evropy. Přesto se záhy vrátil k liberecké juniorce, ale v březnu 2015 byl znovu jmenován trenérem áčka po odvolání zkušené dvojice Jiří Kotrba-Josef Csaplár.

Reklama

Vavruška tak zažil s libereckým týmem triumf v domácí pohárové soutěži na jaře roku 2015. Navzdory tomu, že Slovan Liberec měl zajištěnou účast v evropských pohárech, přijal Vavruška trenérskou nabídku z Teplic, kde skončil v létě 2016.

„Viktoria Žižkov je tradiční klub s bohatou a zajímavou historií. Stejně tak, jako bylo pro mě velkou ctí pracovat v tomto klubu jako trenér A-týmu, naplňuje mě stejnou hrdostí využít svých zkušeností a pomoci klubu na poli práce s mládeží,“ uvedl Vavruška na klubovém webu Viktorie Žižkov.

„Přál bych si, aby byla má práce v mládeži Viktorie Žižkov vnímána v první řadě jako služba a pomoc pro trenéry, hráče a rodiče ve sportu, který mají tak rádi,“ svěřil se šéftrenér mládeže FK VIKTORIA ŽIŽKOV.

Centrem dění by měl být areál na Vítkově.

K nové spolupráci s Davidem Vavruškou se vyjádřil i Milan Richter, předseda představenstva klubu.

„Chceme učit děti všestrannému pohybu, a to není jen fotbal, chceme ty nejmenší děti učit i další sporty jako judo, gymnastika, atletika a spolupracovat s dalšími oddíly nejen v Praze 3. Ať si vyzkoušejí více sportů, a pak ať se dítě samo rozhodne třeba ve dvanácti letech, který sport chce dělat,“ poznamenal šéf.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x