Flora, Českomoravská nebo Opatov. Vestibuly metra čekají velké rekonstrukce

26. prosinec 2019  Redakce   Praha  1465 zobrazení  262 slov

Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje opravy například stanic metra, Českomoravská a Jiřího z Poděbrad. V příštích letech čekají i modernizace stanic Florenc, Anděl, Flora či Nádraží Holešovice. Modernizace Opatova již probíhá.

Metro v Praze. Foto: DPPMetro v Praze. Foto: DPP

Stanice metra Flora na trase A by měla být další, která projde rozsáhlou modernizací včetně výměny původních eskalátorů z dob výstavby. Samotná přestavba by měla začít na přelomu let 2020 a 2021. DPP přitom počítá s úplným uzavřením stanice na zhruba rok a půl.

Reklama

Po modernizaci stanice Karlovo náměstí na trase B v prosinci 2019 začala rekonstrukce Opatova na trase C. Modernizace stanice metra Opatov potrvá do konce července 2020.

Nové ve stanici budou podhledy, osvětlení, mobiliář či vzduchotechnika. Opravou projdou obklady stěn, dlažba nebo hydroizolace stropní desky nástupiště.

Kromě toho v ní DPP nechá vybudovat kaskádu výtahů a instalovat akustické majáčky pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Po zprovoznění bude Opatov 47. bezbariérovou stanicí pražského metra.

Stanice metra Českomoravská na trase B a její okolí dostanou novou podobu.

Samotný vestibul projde kompletní rekonstrukcí. Jeho nepotřebná okrajová část bude zbourána, přibydou výtahy pro bezbariérový přístup, vznikne nový autobusový terminál a v bezprostřední blízkosti stanice metra vznikne developerský projekt investora.

O modernizaci a výstavbu se postará společnost Crescon, vítěz výběrového řízení na revitalizaci stanice metra Českomoravská, které vypsal DPP již v roce 2010.

Předpokládaný termín dokončení modernizace vestibulu stanice metra Českomoravská je konec roku 2022.

 


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 6x