Hlavní město nastartuje novou turistickou sezonu

31. květen 2021  Redakce   Praha  1022 zobrazení  879 slov

Stejně jako loni podpoří hlavní město i v letošním roce rozjezd cestovního ruchu programem V Praze jako doma.

Staroměstské náměstí v Praze. Foto MediashowStaroměstské náměstí v Praze. Foto Mediashow

Do metropole bude lákat domácí i zahraniční turisty na volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo zoo. Návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek, například na živé kulturní akce nebo turistickou tramvaj.

Reklama

Program připravilo hlavní město ve spolupráci s městskou společností Prague City Tourism. Nabízené benefity mohou turisté využít od začátku července až do konce srpna.

Princip je stejný jako loni. Za každou noc strávenou v hotelu nebo hromadném ubytovacím zařízení v Praze, které je do programu zapojeno, obdrží návštěvník voucher. Ten může uplatnit pro volný či zvýhodněný vstup na vybrané památky, například do objektů Židovského muzea, Národní kulturní památky Vyšehrad nebo pražských věží, které má ve správě právě Prague City Tourism. A nově bude možné uplatnit vouchery i na živé kulturní akce, například na letní divadelní scény.

Rezervovat hotel však mohou zájemci už od půlky června na webu projektu www.vprazejakodoma.cz.

„Letos jsme na podporu turismu a kulturních institucí, které jsou do programu V Praze jako doma zapojeny, vyčlenili 60 milionů korun. Věřím, že se nám tím podaří nastartovat blížící se turistickou sezonu a uspíšit návrat turistů do metropole,” říká Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Novinkou letošního léta a celého programu je také provoz turistické tramvaje. Nová tramvajová linka č. 42 povede z Dlabačova přes Pražský hrad, Čechův most, Náměstí republiky, Václavské náměstí a odtud na Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. Na trase budou jezdit historické vozy ze začátku 20. století nebo tramvajové vozy typu T z přelomu 50. a 60. let.

„Je to další benefit pro návštěvníky, kteří se v létě chystají do Prahy a mohou v ní uplatnit získané vouchery. Chtěli jsme vytvořit ekologickou ale také zážitkovou alternativu k turistickým červeným autobusům. Do tramvaje budeme moct pomyslně naskočit a vyskočit během celého dne a užít si vyhlídkovou okružní jízdu nejkrásnějšími místy Prahy. Při cestě se také dozví zajímavé informace nejen o pražských památkách,” popisuje Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Zástupci organizace Prague City Tourism díky programu chtějí rozhýbat pandemií paralyzovaný cestovní ruch. Pro turisty společnost připravila řadu benefitů a turistických a kulturních zážitků.

Při přípravě programu skvěle fungovala spolupráce s Asociací hotelů a restaurací ČR a jejím předsedou Václavem Stárkem. I on věří, že program přispěje k oživení města, “ uvádí předseda představenstva Prague City Tourism František Cipro.

Letos se metropole připravuje hlavně na domácí turisty, kterých do metropole loni o prázdninách přijelo až o 16 procent více než v roce 2019. Podle Cipra to je směr, který chce město do budoucna udržet.

Program podpoří i celorepubliková kampaň, jejíž tváří je opět zpěvák Matěj Ruppert, který bude sdílet videa a informace k programu na svém instagramovém profilu. Tu obsahově doplní videa plná rad a tipů od známého influencera Janka Rubeše, který návštěvníkům ukáže netradiční místa v letní Praze, nebo jak celý program funguje.

Prague City Tourism ve spolupráci s agenturou CzechTourism připravuje i zahraniční incomingové kampaně s tím, aby přilákala i hosty ze zahraničí. Zejména se zaměří na přeshraniční trhy, jako je Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko.

Veškeré informace o programu a seznam všech památek, míst a kulturních akcí zapojených do projektu, včetně hotelů, budou mít hosté k dispozici na webu www.vprazejakodoma.cz.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x