Hlavní město připravuje velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha

16. březen 2021  Redakce   Praha  1174 zobrazení  321 slov

V dubnu hlavní město otevře velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha. Bude koncipováno tak, aby mělo denní kapacitu 200 až 1 000 naočkovaných lidí s tím, že kapacita může být navýšena díky rozšíření provozu na sedm dní v týdnu až dvanáct hodin denně.

Očkovací centrum v Říčanech u PrahyOčkovací centrum v Říčanech u Prahy

Případným navýšením denní kapacity bude hlavní město pružně reagovat na aktuální epidemickou situaci a dodávky očkovacích látek. Provoz zastřeší příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis.

Reklama

„V souladu s pražskou očkovací strategií usilujeme o to, aby se očkovací kapacita nikdy nestala úzkým hrdlem, a abychom v Praze nedopustili situaci, kdy budeme mít vakcíny, které nebude kde aplikovat. Příprava Metropolitního očkovacího centra je součástí naplnění tohoto principu. Očkovací centrum umožňuje pružnou úpravu kapacity od dvou set do tisíce aplikací denně a případně i více v závislosti na cílové skupině očkovaných a provozním režimu,“ říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiku.

Velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha bude sloužit pro širokou veřejnost a budou zde očkováni lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin.

Vyšší kapacita centra je plánována mimo jiné také proto, že očkovací místa v hlavním městě Praze jsou a budou i nadále využívána obyvateli jiných krajů, jelikož Centrální registrační systém umožňuje rezervaci termínu v očkovacím místě dle volby zájemce, nikoli dle spádovosti na základě trvalého obytu osoby.

Přístup do očkovacího centra bude řešen přímo z parkoviště u Kongresového centra Praha.

PARTNER RUBRIKY PRAHA: Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x