Hlavní město schválilo novelu tržního řádu

25. prosinec 2021  Redakce   Praha  906 zobrazení  300 slov

Rada hl. m. Prahy projednala novelu tržního řádu, která začne platit postupně v příštím roce. V rámci novely bylo změněno například rozdělení trhů tak, aby byly lépe definovány a lidé zde našli přesný sortiment zboží, který očekávají.

Ilustrační snímek z Prahy - z Malé Strany. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - z Malé Strany. Foto MEDIASHOW

Zároveň hlavní město apeluje na minimalizaci používání jednorázových plastů. Změny se týkají i prodeje lístků na vyhlídkové plavby či jízdy autobusy tak, aby mohly být prodávány pouze v místě, ke kterému se vztahují, tedy například přímo u kotviště.

Reklama

Dále budou také od roku 2023 zrušena stání pro koně s kočáry na Staroměstském náměstí a ve Stromovce.

Radní hl. m. Prahy projednali novelu tržního řádu, která obsahuje několik nových koncepčních přístupů včetně aktualizace textu. Nové definice se dočkaly různé trhy, jako například farmářské, potravinové, květinové, smíšené, bleší, vánoční, velikonoční či dušičkové, aby bylo jasně rozděleno, k čemu se má jaký trh vztahovat a co se na nich může prodávat.

Součástí novely je také upřesnění produktů, aby na farmářských trzích byly primárně prodávány výrobky z domácí produkce od menších výrobců.

Větší změna v novele tržního řádu se týká prodeje lístků na vyhlídkové jízdy loděmi a autobusy. Zjednodušeně budou moci být lístky prodávány pouze v místě, ke kterému se vztahují, u lodí například pouze přímo u přístaviště nebo kotviště konkrétní lodě.

V minulosti byly totiž takto prodávány lístky i několik kilometrů od těchto míst. Změna se netýká on-line prodeje nebo prodeje v kamenných provozovnách.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x