K Nemocnici sv. Kříže Žižkov nově autobusem 101. Vystoupíte U Prdlavky

26. listopad 2021  Advertorial   Praha  1481 zobrazení  313 slov

Název nové pražské zastávky MHD U Prdlavky odkazuje na film Zdeňka Svěráka Vrchní, prchni! A právě v blízkosti Vozové ulice probíhalo natáčení a dodnes je k vidění garáž. Nová zastávka autobusu 101 je ale zajímavá i tím, že jen 100 metrů odsud je Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

Zastávka autobusu 101 U Prdlavky na Žižkově v Praze 3. Foto Nemocnice sv. Kříže ŽižkovZastávka autobusu 101 U Prdlavky na Žižkově v Praze 3. Foto Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Velká oblast historické zástavby Žižkova je bez dopravní obslužnosti. Tu zajišťovaly dva dopravní koridory - Seifertova ulice a Vinohradská třída. A mezi nimi velké nic. Mnoho ulic a obytných bloků, kde jen v historické zástavbě dolního Žižkova podle hrubých měření žije okolo 20 tisíc obyvatel, je bez MHD.

Reklama

S tím se potýkali i pacienti Nemocnice sv. Kříže Žižkov a zejména Ambulantního centra Nemocnice Žižkov, kde je i očkovací místo.

"Rok intenzivně rekonstruujeme a rozšiřujeme služby v Kubelíkově 16, tedy v Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3. Uvědomujeme si, že dnes pacient v Praze chce moderní prostředí a kvalitní služby. S parkováním je to v hlavním městě složité, ale aspoň v blízkosti jsou automaty nebo čtyři místa na rychlé vysednutí a nasednutí," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

"Co ale chybělo, byla dostupnost MHD. Nejblíže tramvajová zastávka Husinecká a pak do kopce pěšky. Nebo metro a tramvaj z Jiřího z Poděbrad. Víme, že i to mnohé omezovalo přijít k nám."

Dobrá zpráva je, že i to bude od 2. prosince 2021 minulost. Autobusová linka 101 bude ve špičce jezdit po 20 minutách a mimo špičku po 30 minutách.

Přestoupit na 101 bude možné na Jiřího z Poděbrad nebo na u tramvajové zastávky Viktoria Žižkov. Tak se bude nově jmenovat Husinecká.

Vystoupíte na zastávce na znamení s názvem U Prdlavky. A odtud je to ani ne 100 metrů po rovině i bezbariérově Kubelíkovou ulicí k budově Nemocnice sv. Kříže Žižkov


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x