Klíčové služby pro obyvatele nejsou ohroženy, ujišťuje krizový štáb

14. leden 2022  Redakce   Praha  930 zobrazení  436 slov

Kvůli prověření připravenosti kritické infrastruktury na covidovou variantu omikron svolal primátor hl. m. Prahy poprvé v novém roce jednání Krizového štábu hl. m. Prahy.

Ilustrační snímek z Prahy, část Národní třídy. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy, část Národní třídy. Foto MEDIASHOW

„Sociální služby se připravují na výpadky personálu zejména restrukturalizací pracovních pozic tak, že do přímé péče nastoupí i administrativní pracovníci a manažeři, aktivizují dobrovolníky a bohužel také připravují krizové, časově omezené omezení v oblasti péče. To se týká jak pobytových, tak i terénních sociálních služeb, jako je třeba osobní asistence,“ uvedla radní hl. m. Prahy Milena Johnová.

Reklama

Složky IZS mají zpracované krizové scénáře na případnou redukci počtu nakažených. Díky přípravě všech společností v kritické infrastruktuře i složek IZS nejsou žádné služby pro obyvatele města ohroženy.

Městské firmy a organizace, včetně magistrátu, mají také obecně vysokou míru proočkovanosti svých zaměstnanců i dostatečnou zásobu ochranných pomůcek a testů.

„S covidem-19 máme dva roky zkušeností, víme, co od onemocnění můžeme čekat a jsme po všech stránkách připraveni. Nicméně máme připraveny i krizové scénáře, abychom byli připraveni na všechny varianty, které mohou nastat. Nyní máme dostatek ochranných pomůcek i kolegů a kolegyň kteří na dispečinku i přímo v terénu pomohou pacientům, kteří nás budou potřebovat,“ vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Petr Kolouch.

Mezi kriticky důležité městské společnosti patří Pražská plynárenská distribuce, Pražská energetika distribuce, Pražská vodohospodářská společnost, Pražské vodovody a kanalizace, Technologie hl. m. Prahy, Technická správa komunikací, Pražské služby a Dopravní podnik. Všechny společnosti jsou připravené na pravidelné testování zaměstnanců dvakrát v týdnu, které začne platit od 17. ledna.

„Ve všech klíčových městských společnostech je proočkovanost více než 80 procent druhou dávkou. Všechny společnosti mají vypracované krizové scénáře a organizační opatření, kterými se omezují kontakty mezi lidmi. Jednotlivé provozy jsou rozděleny tak, aby se zaměstnanci nepotkávali. Rozdělena je tedy administrativa, terénní pracovníci i dispečinky. Všechny společnosti jsou připravené na testování zaměstnanců a již i testování provádějí,“ vysvětlil radní hl. m. Prahy Jan Chabr.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x