Konec běhání po eskalátorech v metru? DPP začal u vstupu zobrazovat čas do příjezdu vlaku

24. prosinec 2019  Redakce   Praha  1148 zobrazení  312 slov

V pěti stanicích pražského metra spustil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) monitory, které zobrazují čas do příjezdu dvou nejbližších souprav z obou směrů. Obrazovky visí u vstupu do placeného prostoru ve stanicích Florenc B, Chodov, Kobylisy, Staroměstská a Zličín.

Informační panel v metru. Foto: DPPInformační panel v metru. Foto: DPP

Monitory jsou nainstalovány ve vestibulech stanic nad čárou odbavení, a také na začátku přestupní chodby ze stanice Florenc C na Florenc B.

Reklama

Cestující díky tomu dostanou spolehlivou informaci o tom, za jak dlouho jim přijede nejbližší souprava metra.

Po vyhodnocení pilotního provozu, který potrvá 6 měsíců, plánuje DPP monitory postupně osadit do dalších stanic pražského metra.

Zobrazovaný čas na nových monitorech ukazuje skutečnou dobu do příjezdu nejbližších dvou souprav metra do stanice. Zohledňuje skutečný provoz metra, tj. každou případnou nepravidelnost, ale také dobu, kterou běžný dospělý cestující ujde klidným krokem od čáry odbavení na peron stanice. Tato doba je individuálně nastavena pro každou stanici. Správnost jejího nastavení si DPP bude ověřovat a podle potřeb upravovat v průběhu pilotního provozu těchto monitorů.

"Chceme poskytovat cestujícím co nejvíce užitečných dopravních informací, aby jejich cesta pražskou MHD byla co nejplynulejší, nejkomfortnější, ale také bezpečná a bez zbytečného běhání po eskalátorech či schodech ve stanicích metra. Zobrazování příjezdů nejbližších souprav ve vybraných stanicích metra je jedním z projektů v rámci smart city, na který v lednu 2020 navážeme zobrazováním skutečných příjezdů autobusů DPP do jednotlivých zastávek,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Nové monitory umožní DPP zobrazovat také další provozní informace, jako je například omezení nebo přerušení provozu metra či jiná upozornění a užitečné údaje pro cestující.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x