Křižovatka Na Petřinách a Na Větrníku dostane semafor

24. květen 2022  Redakce   Praha  1055 zobrazení  230 slov

Technická správa komunikací Prahy zahájila rekonstrukci křižovatky ulice Na Petřinách a Na Větrníku, která bude nově osazena světelným signalizačním zařízením. Uvedl to v tiskové zprávě web městské části Praha 6.

Ilustrační snímek z Prahy - Petřiny. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Prahy - Petřiny. Foto MEDIASHOW

Během stavební akce, která skončí v srpnu, se řidiči musejí připravit na dopravní omezení, včetně úplné uzavírky.V rámci stavebních prací v křižovatce budou zrekonstruovány i přilehlé chodníky.

Reklama

Za účelem zvýšení bezpečnosti chodců a dopravy bude provedena výstavba semaforu. Veškeré dotčené plochy chodníků budou mít asfaltový povrch. V rámci stavebních úprav dále dojde k posunu hranic křižovatky včetně přechodů pro chodce.

„Úprava křižovatky byla plánována již v roce 2015 v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě. Od té doby ji Praha 6 opakovaně požaduje. Jsem rád, že se to po řadě urgencí konečně podařilo,“ říká místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

Od zavedení světelné signalizace si slibuje především zpřehlednění provozu v dopravně velmi vytížené křižovatce. Dopravní omezení je naplánováno dle jednotlivých etap, tj. bude uzavřen úsek křižovatky a okolí nebo celá křižovatka. Na místě budou vyznačeny objízdné trasy.

1. etapa: 23. 5.–26. 5. plná uzávěra křižovatky – práce na jižní části křižovatky Na Petřinách – Na Větrníku


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 7x