Krizový štáb podpořil novou kampaň na podporu očkování

21. listopad 2021  Redakce   Praha  855 zobrazení  320 slov

Krizový štábu hl. m. Prahy projednal aktuální opatření v souvislosti s blížícím se adventem a zabýval se kapacitou očkovacích a testovacích míst. Účastníci jednání se též seznámili s pokračováním pražské kampaně na podporu očkování. 

Očkovací centrum na hlavním nádraží v Praze (sobota 20. listopadu večer). Foto MEDIASHOWOčkovací centrum na hlavním nádraží v Praze (sobota 20. listopadu večer). Foto MEDIASHOW

Ředitelka Hygienické stanice hl. m. Prahy Zdeňka Jágrová na začátku jednání seznámila účastníky se současnou epidemickou situací v hlavním městě a s vytížeností pražské hygienické stanice. Ta k 17. listopadu evidovala 805,9 covid pozitivních případů za týden na 100 000 obyvatel a 1 376,9 nových případů za 14 dní na 100 000 obyvatel.

Reklama

Pražští hygienici se stále dovolají jen asi 60 % trasovaných, z nichž polovina reaguje agresivně. V Praze je asi 300 tisíc neočkovaných nad 18 let, kteří neprodělali covid. Asi třetina Pražanů tak má 10krát vyšší pravděpodobnost hospitalizace a 11krát vyšší pravděpodobnost úmrtí při nákaze. Kapacita očkovacích míst v Praze je více než dostačující, navíc očkují i praktici a mobilní týmy.

Kapacita očkování a testování

Krizový štáb hl. m. Prahy apeluje na občany hl. m. Prahy, aby se registrovali na očkování tak, aby nedocházelo ke kumulaci osob na očkovacích místech bez registrace. V Praze je aktuálně 39 očkovacích míst a jejich celková denní kapacita je 17 506 očkovaných. Toto číslo nezahrnuje očkování u praktických lékařů a mobilními očkovacími týmy, kterých v metropoli funguje 12.

Praha nadále pokračuje v očkování ve firmách, které nabídla největším zaměstnavatelům. Nabídky využilo například Národní divadlo, OBI, Komerční banka, anebo ČEZ. V Praze je též 134 odběrových míst na testování proti covidu-19 a jejich kapacita je 51 135 testů denně.

SOUVISEJÍCÍ:

O očkování proti covid-19 je v Praze velký zájem


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x