Lupiči z pražského obchodního centra ukradli šperky v hodnotě 20 milionů korun. Policie žádá o pomoc

28. prosinec 2019  Redakce   Praha  1136 zobrazení  237 slov

Vloupání do obchodního centra Arkády Pankrác na Praze 4. Lupiči si odnesli šperky a hodinky za 20 milionů korun. Policie téměř po dvou týdnech od krádeže hledá svědky, proto veřejnost požádala o pomoc.

Policie, ilustrační foto. Foto: Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: Události112.cz

Událost se odehrála v pondělí 16. prosince 2019 krátce před půl třetí ráno. Policie dostala oznámení o vloupání do nákupního centra v ulici Na Pankráci v Praze 4, tedy Arkády Pankrác.

Reklama

"Skupina maskovaných osob v černém oblečení se vloupala do hodinářství a klenotnictví, kde odcizili velké množství náramkových hodinek a šperků. Odhadovaná škoda je téměř dvacet milionů korun,” uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Mluvčí rovněž popsala, jak se vše mělo odehrát.

Podle záznamu z kamery přiběhli lupiči v bundách s kapucemi, kuklách a rukavicích ke vchodu do centra, rozbili prosklené vstupní dveře a šest jich postupně vběhlo dovnitř. Sedmý zůstal před vchodem a po celou dobu vloupání hlídkoval a mluvil s někým přes vysílačku. Vloupání trvalo od rozbití dveří do útěku pachatelů s lupem jen asi dvě a půl minuty.

Policie žádá svědky, kteří se pohybovali v pondělí 16. prosince v čase od 2:18 hodin do 2:22 hodin v okolí ulic Na Pankráci, Pujmanové, Nad Pekařkou nebo v přilehlých parcích,aby se ozvali na linku 158.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x